Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

78901

Eesti-Läti dokumentaalfilmi “Surematu / Immortal” Ameerika esilinastusel: Vasakult: Johann Urb, EV aukonsul Jaak Treiman, rezhissöör Ksenia Okhapkina, produtsent Riho Västrik, Marya Kivi ja Renee Meriste (Laemmle Monica Film Center).   Photo: Tshombe Sampson

Eesti-Läti koostöös valminud dokumentaalfilm „Surematu“, mille peaprodutsent on Riho Västrik ja rezhissöör 30-aastane Ksenija Ohhapkina, on puudutanud nii filmikriitikuid kui tavavaatajaid –  film pälvis Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil peaauhinna ning sai sellega õiguse kandideerida Oscari nominendiks.


Venemaa Kaug-Põhja tööstuslinnas filmitud „Surematu“ püüab mõista, mis ahvatleb inimesi vabatahtlikult maha salgama oma isiksust ja muutuma riiklikuks ressursiks.

 

Kas inimene saab üldse olla vaba ühiskonnas, kus keerukad ja hämarad struktuurid kontrollivad nende mõttemaailma juba varasest lapsepõlvest?

 

Dokumentaalfilmi „Surematu“ režissöör on Ksenija Ohhapkina, operaatorid Aleksandr Demjanenko ja Artjom Ignatov, heliloojad Robert Jürjendal ja Arian Levin, produtsendid Riho Västrik Eestist ja Uldis Cekulis Lätist.

 

Artiklist https://elu.ohtuleht.ee/974299/eestist-lahevad-oscarit-noutama-suurfilm-tode-ja-oigus-ja-dokfilm-surematu
Artiklist https://elu.ohtuleht.ee/984839/eesti-lati-koostoo-purib-oscarile-dokumentalist-filmisime-venemaal-inimesi-kelle-jaoks-orjus-on-ainus-voimalus-ellu-jaada

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo