Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts (ERRS) avalikustas oma aastapäevaüritusel aasta auhinnad  – Lokulauad, mis antakse valdkonna silmapaistvatele tegijatele.

Aasta tegu on suvel toimunud väliseestlaste tantsupidu Tallinnas Vabaduse platsil „Ühendusmaa on Eestimaa“ Tantsupeo Muuseumi (Angela Arraste ja Ülo Luht) eestvedamisel.


Pidu tõstis esile eestlaste kogukonnad maailmas, meie kultuuri ja pärimuse hoidmise. Vabaduse väljakul tantsisid rühmad 14 erinevast riigist: Soome, Rootsi, Norra, Belgia, Holland, USA, Kanada, Austraalia, Türgi, Inglismaa, Saksamaa, Iirimaa, Luksemburg ja Šveits.


ERRS tunnustas auhindadega silmapaistvamaid rahvatantsu ja rahvamuusika edendajaid, sel aastal jagati välja viisteist tunnustust kümnes eri kategoorias.


Muuhulgas pälvis Aasta Korraldaja auhinna XXVII laulu- ja XX tantsupeo  “Minu arm” peakorraldaja Aet Maatee. “Tema kanda oli  nii tulenäitaja kui ka teelolija roll. Nelja juulipäeva nimel töötasid tema ja ta meeskond kolm aastat. XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm” märgib seni suurimat laulu-,  tantsu- ja rahvamuusikapidu, kus osales üle 1800 kollektiivi pea 45000 osavõtjaga. Aet Maatee juhtimisel korraldatud pidu puges sadadele tuhandetele inimeste hinge. Meie tantsud, laulud ja pillilood on MINU ARM, “ kirjutas ERRS.


ERRSi juhatuse esimees Kalev Järvela sõnul on tunnustamise eesmärk esile tõsta rahvatantsu ja rahvamuusika valdkonda edendanud inimesi. „Öeldakse, et töö ise kiidab tegijat, kuid tunnustades tahame omalt poolt tänada ja kinnitada, et oleme märganud nende inimeste panust valdkonna heaks,“ ütles Kalev Järvela.


Möödunud laulu- ja tantsupeoga seoses pälvisid Aasta Looja auhinnad Vaike Rajaste (XX tantsupeo “Minu arm” idee autor ja pealavastaja) ja Tonio Tamra (tantsupeo muusikaline korraldus), XX tantsupidu „Minu arm“  pälvis Aasta Sündmuse auhinna – imelise ja võimsa elamusega pidu, mis tegi sügava kummarduse 85 aasta pikkusele tantsupeotraditsioonile. Läbi aegade suurimal peol astus muruplatsile 10 500 tantsijat.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo