Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tulehoidjad

Portlandi eesti rahvatantsurühm Tulehoidjad esinesid Skandinaavlaste jõululaadal energilise tantsukavaga. Sellel laadal kogunevad skandinaavia päritolu inimesed, et nautida kultuuri, pakkuda jõuluteemalist käsitööd ja maitsta sealse kandi toitu.

Seekord oli Tulehoidjatele antud aeg pärastlõunal kohe pärast St. Lucia etendust, mis tõi kohale suure rahvahulga. Kavas oli tantse nii nende hulgast, mida õppisime möödunud Lääneranniku Päevadeks kui ka meeldetuletusi aastate tagant. Meie ansamblit juhendavad Liina Teose ja Janne Sepp. Liina ja Erik Teose mängivad tantsude saateks — kõiki tantse saadab elav muusika.


Meid rõõmustab ka eesti lastegrupi tubli esinemine, mis tõi rõõmu nii lastele endile, vanematele kui ka pealtvaatajatele. Tantsuoskuse omandamisele lisandub lavajulgus, rahvariiete kandmise harjumus ja Eesti kultuuriga tutvumine. Samad lapsed käivad ka eesti koolis, kus õpitakse kaks korda kuus lisaks tantsule ka laulmist, eesti keelt, lugemist ning käsitööd.


Laste rahvatantsu juhendab Janne Sepp ja koolitunde Tiiu Mägi, Piret Tammik, Kaie Hall ja Anne Herrick. Nii lapsed kui õpetajad on päkapikkudelt teeninud kindlasti midagi magusat ning jõuluvana tulekuni jääb ka ainult paar nädalat.

 

Kalev Sepp
Tulehoidjate tantsija

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo