Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Muusikainimestel on pidev reisimine osa elust. Sain Neeme Järvilt järjekordseid uudiseid, saatekohaks Glasgow, Shotimaa. Paar päeva hiljem tulid nad juba Bergenist,Norra, kus Järvi salvestas sealse Filharmooniaorkestriga norra helilooja Johann Halvorseni loomingut (sümfooniad, viiulimuusikat jm.) Nüüd tuli kiri Hiinast. Seal toimuvad Hollandi ja Hiina ühisnäituse puhul kontserdid Xiamenis, Hong Kongis, Shanghais ja Beijingis, sest Järvi on Hollandi pealinna The Hague Residentie Orchestra muusika- direktor. Tema asumisest ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) muusikadirektori kohale Tallinnas on ajakirjanduses juba juttu olnud.

Seega ootab uus tööpõld Eestis. Dirigent Paavo Järvi käis augustis oma Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestriga Tallinnas ja Tartus, lisaks veel Amsterdamis ja Prahas. Kavas olid A. Bruckneri 4. sümfoonia ja koos viiulisolisti Janine Janseniga Béla Bartóki “Rapsoodia nr. 1” orkestrile ja viiulile ning Bartóki 1. viiulikontsert. Eesti kontserdid said suure menu osaliseks. Pika aplausi peale mängiti lisapaladeks Sibeliuse “Valse triste” ja J. Brahmsi “Ungari tantsud nr. 5 ja 6”. Aga ka peale nende ei tahtnud publik muusikuid kuidagi minema lasta. Saksa ajakirjanduse ülevaade Eestis toimunud kontsertidest oli ülimalt positiivne ja nad rõhutavad kui suur väärtus oli üritusel vastastikuste kultuurisidemete arendamisel. Kristjan Järvi, Viini Tonkünstler Orkestri muusikadirigent, esines hiljuti Bremenis, Saksamaal. Siin toimusid 22. augustist 12. septembrini mitmepalgelised muusikapidustused. Tsiteerin ERR Uudiste reporteri Priit Kuusiku ülevaadet sellest üritusest. Bremenis juhatas Kristjan kolme erinevat orkestrit. Esimesena mängis tema poolt asutatud ja juhatatud Läänemeremaade noorteorkester BYPO (kodubaasiks Peenemünde Saksamaal). Kavas olid muuhulgas Saint-Saënsi 2. ja Beethoveni 3. klaverikontserdid (solistiks Fazil Say) ning Tshaikovski 5. sümfoonia. Järgmise õhtu teemaks oli Ladina-Ameerika tantsurütmidega “Latin Night”. Siin osales koos teiste ansamblite ja instrumentaalvirtuoosidega ka K. Järvi poolt New Yorgis asutatud Absolute Ensemble. Kontserdil oli selline menu, et suur saal oli täielikult välja müüdud. Kolmandal õhtul dirigeeris Kristjan Järvi Bremenis tegutsevat Deutsche Kammerphilharmonie’d, mille muusikadirektoriks on Kristjani vend Paavo. Esitati kontsertkorras L. Bernsteini ooper “Candide”. Nagu näete – palju kõlavat muusikat tänuväärse edu tähe all.

Raul Pettai

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo