Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

19. märtsil oli esimesel Euroopa meistril kuulitõukes Arnold Viidingul 100. sünniaastapäev.  Sel puhul toimus Tallinnas Viru Konverentsikeskuses vastav üritus, millest olid osa võtma sõitnud ka Sydneys elavad A. Viidingu lähedased: abikaasa Maimu ja poeg Kalev koos oma abikaasa Lanaga. Üritusel esitleti ka äsja trükist ilmunud raamatut ,,Arnold Viiding – kuulitõukaja jumala armust”. Arnold Viiding (19.03.1911 Valga – 19.10.2006 Sydney) oli sportlasena mitmel puhul esimene. Ta ületas kuulitõukes esimese eestlasena 15 ja 16 meetri piiri, võitis I Eesti Mängudel kuulitõuke ja kettaheite ning mis kõige tähtsam – tuli 1934. aastal kuulitõukes esimeseks Eu-roopa meistriks. Kõnekas fakt on ka see, et keegi Eesti kuulitõukajatest pole jõudnud maailmarekordile nii lähedale kui A. Viiding 1933. aastal, kui ta jäi rekordile alla vaid 28 sentimeetriga. Arnold Viiding tuli Eesti meistriks peale kuulitõuke (1931–1936) ja kettaheite (1933–1935) veel võrkpallis ning korvpallis (mõl 1931). Võib öelda, et A. Viiding lõpetas sportlaskarjääri liiga vara – 27-aastaselt, kuid tal olid hoopis teistsugused elupõhimõtted. Viiding on öelnud, et terav kriitika Berliini olümpiamängude järel pannud teda mõtlema, et ega sport ja aeg, mis sellele pühendatud, pole ainsaks elupüüdeks – tähtsamaks on perekond, töö ja õppimine.   Arnold Viiding lõpetas 1940. aastal Tartu Ülikooli ning kuulus korporatsiooni Fraternitas Estica. Ta oli üliõpilasseltsi Austraalia Koondise asutajaliige ja 17 aastat (1958–1964 ja 1986–1996) selle esimees. A. Viiding oli üle 20 aasta EELK Sydney Jaani kogduse nõukogu liige.  Raamatus ,,Arnold Viiding – kuulitõukaja jumala armust” (Koostaja – Jaak Valdre, toimetaja – Helle Tiisväli, kaane kujundaja – Viljar Valdre, trükk – OÜ Vali Press) ei ole juttu ainult spordist. See on pigem lugu ühe igal alal eduka mehe eluteest ja tema ajast. Raamatu esitlusel, mille avas tuntud meediaekspert Raul Rebane, viibis ka olümpiavõitja ja maailmameister kettaheites Gerd Kanter. Esitlust filmis Eesti Televisioon ning ,,Aktuaalse Kaamera” spordiminutites said peale raamatu koostaja sõna ka Maimu ja Kalev Viiding.   Jaak Valdre,  raamatu koostaja   Soovi korral saab raamatut ,,Arnold Viiding – kuulitõukaja jumala armust” ka tellida aadressidelt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või Lille 17, 48106 Põltsamaa, Jaak Valdre.       

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo