Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti laulu- ja tantsupeo SA koos Eesti kooriühingu ning Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika seltsiga kuulutas välja XIII noorte laulu- ja tantsupeo lähte-ideede ning peadirigendi ja pealavastaja konkursi.


Laulu- ja tantsupeo juhi konkursile on kandidaadid oodatud osalema kas individuaalselt või koos meeskonnaga.


XIII noorte laulupeo peadirigendi kandidaadil palutakse lisaks kunstilisele lähteideele kirjeldada oma ideekavandis muu hulgas ka koori- ja orkestrirepertuaari valikupõhimõtteid ning a cappella muusika ja uudisloomingu osatähtsust ja mahtu kavas.


XIII tantsupeo pealavastajaks kandideerijad peavad oma konkursitöös samuti kirjeldama tantsupeo lähteideed ning selgitama ka näiteks repertuaarivaliku põhimõtteid ja oma idee seoseid tantsupeo põhiväärtustega.


Konkursile laekunud töödelt ootab Eesti laulu- ja tantsupeo SA koos kooriühingu ja rahvatantsu ja rahvamuusika seltsiga loomingulisust, teostatavust ja samuti lähteidee kandvust ühiskonnas.

 

XIII noortepeo kunstilise lähteidee koostajal tuleb silmas pidada, et muusika ja tantsu kõrval on samavõrd oluline traditsioo-nide ja eestlaste põhiväärtuste edasiandmine uuele põlvkonnale mõistetaval ning köitval kombel.


Konkursitööde laekumise tähtaeg on 20. veebruar 2020.

 

Tööd võib saata e-postiga aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või tuua või saata aadressile Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Pärnu mnt 10 Tallinn 10148.


Konkursi tingimused leiab Eesti laulu- ja tantsupeo SA, Eesti kooriühingu ning Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika seltsi kodulehelt.


XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 1.–3. juulil 2022. aastal Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo