Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Rakvere linn, Eesti rahvatantsukeskus, rahvakultuuri keskus, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Tarvanpää Selts sõlmisid Rakveres koostööleppe neljanda meeste tantsupeo (MTP4) korraldamiseks.

Üleeestiline MTP4 toimub Rakveres 5. ja 6. juunil 2021. aastal, mil möödub 15 aastat esimesest meeste tantsupeost. Peo idee autor ja pealavastaja on tunnustatud tantsupedagoog Maie Orav.


"MTP4 jutustab loo nelja venna tegemistest läbi erinevate ajajoonte eestlaste kujunemisloos. Kavas on nii pärimusepõhist kui ka tulevikku vaatavat, sest seekordne meeste tantsupidu on esimene üleriigiline tantsupidu Eesti vabariigi uuel sajandil," kõneles Orav ja lisas, et mehed on seda pidu kaua oodanud ning nüüd saavad nad hakata tantsurühmi kokku panema.

 

"Meie meeskond on võtnud endale südameasjaks luua Eesti meestele peo, mille traditsiooni saab edasi kanda tulevastele põlvedele,” jätkas ta.


Esimene Eesti meeste tantsupidu toimus Rakveres 2006. aastal. Teine, pealkirjaga "Elementaalne" sai teoks aastal 2010. Meeste tantsupidu "Kolm" toimus 2015. aastal. Neljanda meeste tantsupeo alapealkiri on "4 venda".

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo