Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

image001

Fotol Urve saadetud vanemate pulmakutse ja kingitud kell.

 

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu kutsus kuu jooksul kõiki inimesi mõtlema oma perekonnaloo peale ja jagama küüditamise või Siberiga seotud esemete lugusid, et mäletada olnut ja luua koos virtuaalnäitus "Ajalugu asjades". Kokku tuli näitusele 40 lugu ja fotot esemetest, kirjadest ning märkmetest. Kõigil huvilistel on võimalik virtuaalnäitust külastada Vabamu kodulehel.


Vabamu virtuaalnäitus “Ajalugu asjades” on kõikide kogumisaktsioonis osalejate ühisloome, mis annab huvilistele võimaluse tutvuda digitaalsel teel esemetega, mida muuseumis ei leidu või mida ei saa minna kohapeale vaatama.


“On näha, et eriolukord on kasvatanud inimeste huvi ajaloo, oma perekonna mälestuste ning kodus olevate esemetega seotud lugude vastu. Meil kõigil on kodus vanu kirju, mööbliesemeid või meeneid, milles on liigutav lugu,” sõnab Vabamu tegevdirektor Keiu Telve.

 

Veel meenutab Telve ühte erilist leidu: “Kogumisaktsiooni käigus jõudis meieni Helmi kiri Siberisse saadetud mehele, mis teavitas lapse sünnist ja kus seisid südamlikud read “Muuseas, beebi tuli koju. No on tore tüdruk (miks Sa poissi tahad?), ei saa ütelda, et piltilus, aga tore.”

 

Muuseum tänab südamest kõiki osalejaid ning just üheskoos sai ellu kutsutud eriolukorrale sobiv virtuaalne näitus.”


Kogumisaktsioonis osalenud ja muuseumile vanaema Julie Balderi päeviku saatnud Jane Palu lisab omalt poolt: “Minu arvates on kogumisaktsioon "Ajalugu asjades" väga oluline, sest nii saab jäädvustatud rohkem meie rahva mineviku kohta.

 

See, mida sisaldavad muuseumite kogud on vaid tilgake meres infost, mis kodudes võib leiduda ning meie peas olla talletatud. Minu arvates on oma perekonna ajaloo mäletamine väga oluline ning on tore, et oma mälestusi või vanavanematelt kuuldut saab ka teistega jagada.”


Näituse loomine kestab vaatamata aktsiooni lõppemisele edasi ning täieneb ka tulevikus, kui muuseumile saadetakse uusi lugusid ja fotosid esemetest, mis räägivad küüditamisest, Siberisse saadetud inimestest ja nende elusaatustest.

 

Selleks, et osaleda virtuaalnäitusel palub muuseum teha looga seotud esemest pilt ning laadida see koos tekstilõiguga üles virtuaalnäituse veebilehel: www.vabamu.ee/ajalugu-asjades.

Rohkem infot:
Keiu Telve, Vabamu Tegevjuht
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   
www.vabamu.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo