Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

XIII noorte laulu- ja tantsupeo omaloomingu korjetalgud on alanud hoogsalt ning esimesed talgutööd on tehtud ja saadetud. XIII noorte laulu- ja tantsupeo kunstilised toimkonnad ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ootavad omaloomingu korjetalgutele osalema kõiki autoreid, et üheskoos leida 2022. aastal toimuva XIII noorte laulupeo kavasse uut repertuaari.


XIII noorte tantsupeo loojad ootavad talgutelt muusikalist inspiratsiooni tantsude loomiseks. Talgute abil soovitakse tuua laekast lavale nii tuntud kui ka veel tundmatute autorite teosed, mis laulu- ja tantsupeole omaselt kannaksid edasi meid ja meie kaasaega ilmestavaid ja ühendavaid ideaale ja väärtusi. Talgud kestavad 20. maini.


Omaloomingu korjetalgud toimuvad esimest korda ning sellisel viisil ei ole mitte kunagi varem olnud võimalik kõigil laulu- ja tantsupeo loomeprotsessis osaleda. XIII noorte laulu- ja tantsupeo üldjuhid Pärt Uusberg ja Agne Kurrikoff-Herman loodavad, et sellised talgud inspireerivad igaüht kaasa mõtlema, kuidas laulu- ja tantsupeo traditsioon tänast noort võiks kõnetada või mida üks noor inimene laulu- ja tantsulavalt ühiskonnale öelda tahaks.


Noorte laulu- ja tantsupeod on olnud sild, mis on juhtinud noored laulu- ja tantsupeo traditsiooni juurde, aidates neil eelkäijaid ja nende loomingut mõista ning tundma õppida. Teisalt on noored toonud lavale kaasa oma värsked ideed ja öelnud välja selle, mis neile korda läheb, mõtestades seeläbi pidevalt traditsiooni oma kaasajas. Talgute korraldajad usuvad, et need talgud toovad meieni palju selliseid mõtteid ja tundeid, mida saabki ainult muusika, tantsu ja luule kaudu väljendada.


XIII noorte laulupeo peadirigent Pärt Uusberg rõhutab, et need omaloomingu korjetalgud ei ole olemuselt kindlasti mitte konkurss vaid pigem avatud platvorm kõigile, et tutvustada kunstilisele toimkonnale oma teoseid. “Võibolla on meie seas loojaid, kelle kohta me üleliia palju ei tea, aga kellel on annet väljendada end kas kooriteose, laulu, luuletuse või hoopiski tantsu loomise näol”, selgitab Uusberg.


Talgutel on oodatud osalema heliloojad ja tantsuloojad, laulude ja laulusõnade kirjutajad, luuletajad ja kõik, kellel ehk juba praegu on kusagil laekas valmis laulu- ja tantsupeole sobivat omaloomingut või kellel tekib täna insipiratsioon mõne teose loomiseks ja talgutel osalemiseks. Täpsemat infot talgute kohta leiab internetist aadressil laulupidu.ee ning sama veebilehe kaudu saab oma teoseid saata kuni 20. maini .


XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 1.–3. juulil 2022. aastal Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Info: Sten Weidebaum
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo