Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6d282

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) korraldatud avaliku konkursi tulemused kahekuuliseks residentuuriks New Yorgis on selgunud.

 

Rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid kuraatorid koosseisus Anna Goetz (vabakutseline kuraator), Kari Conte (ISCP) ja Karin Laansoo (EKKAK) valis häälteenamusega konkursi võitjaks Ede Raadiku.


Žüriiliikmed hindasid Ede Raadiku põhjaliku taotluse puhul tema tihedat kohalikku näitusetegevust ning tegelemist sotsiaalselt stigmatiseeritud teemadega.

 

ISCP residentuur võimaldab kunstnikul jätkata oma sotsiaalselt kaasavaid projekte ning laiendada senist uurimisvälja erinevate New Yorgi institutsioonide arhiivimaterjalide toel.


Ede Raadik on feministlik kontseptuaalkunstnik, kes on viimastel aastatel oma loomingus tegelenud teemadega nagu düsfunktsionaalne menstruaaltsükkel, reproduktiivõigused, abort, menopaus, seksuaalne ja vaimne vägivald, traumast taastumine ning vaimne tervis.

 

Tema viimaste isikunäituste hulka kuuluvad „Parim, kes sa kunagi oled” (2020, kuraator Corina L. Apostol) Tallinna Linnagaleriis, „Menopausi Klubi NB! Eksklusiivne“ (2019) projektiruumis Kraam ja „Punasel merel kruiisimas” (2019) Kogo galeriis.


ISCP on üks tuntumaid mittetulunduslikke kaasaegse kunsti institutsioone New Yorgis, mis pakub residentuuriprogramme kunstnikele ja kuraatoritele.

 

ISCP asub endises tehasehoones Brooklynis ning kunstikeskusesse kuulub 35 ateljeed, 2 galeriid ja projektiruum. ISCP on suunatud eelkõige kunstiprofessionaalidele, kes on rahvusvahelist tuntust saavutamas ning kellele residentuur annaks võimaluse intensiivselt oma loomingule keskenduda ning loomaks uusi kontakte maailma kunstimetropolis.

 

Alates 2015. aastast on Eestist ISCP residentuuris osalenud Marge Monko, Rael Artel, Anu Vahtra, Paul Kuimet ja Laura Põld.


ISCP-EKKAK residentuur toimub ajavahemikus 1. oktoober – 30. november 2020. Stipendiumi toetavad Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Eesti Kultuuriministeerium.

 

EKKAK pressiteade

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo