Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kultuuriminister Tõnis Lukas ütles ERR-ile, et juulist alates on vabas õhus korraldatavate ürituste piir 1000 inimest ning siseruumides korraldatavate avalike ürituste piiriks jääb 500 inimest.


Lukase sõnul on Viljandi pärimusmuusika festivali toimumine suvel plaanis ning formaadi osas tehakse korraldajatega veel koostööd.


Viljandi Folgi peakorraldaja Ando Kiviberg ütles Vikerraadios, et festival toimub rangeid reegleid täites kokku 3000 inimesele mõeldud kolmel erineval laval.

 

Kivibergi sõnul saab Viljandi linnas jaotada ära kontsertide toimumiskohad selliselt, et üle 1000 inimese korraga ühes kohas ei kogune.


Hiiu Folk teatas oma pressiteates aasta vahelejätmisest. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak.

 

„Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid järgmise aasta festivalile laulma ja mängima tulla. Loodame, et saame suurt osa neist näha ja kuulda 2021. aasta Hiiu Folgil.”


Piirangute leevendamine avab juulist alates võimaluse ka kinodel ja teatritel tegevust taasalustada.


"Juuli algusest kuni 500 inimesega auditooriumites võib kõike teha, kaasa arvatud kino näidata ja teatrit teha," lisas Lukas.


Siseruumides avalike ürituste korraldamisel jääb aga piiranguks, et ruumist ei tohi olla hõivatud enam kui 50 protsenti ruumi lubatud mahust.


Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles Vikerraadios, et juunis ollakse edasiste leevenduste tegemisega ettevaatlik, sest eelnevate leevenduste tagajärgede analüüsiks peab jääma arvestatav periood.

 

Leevendustega aga ei kaasne reeglite kaotamine ning Repsi sõnul on ikkagi oluline, et inimesed jälgiksid hügieenikorraldusi ja hoiaksid teiste üritusel olevate inimestega distantsi.


Samuti on 18. maist taas võimalik külastada spordiklubisid, sealhulgas ka treeninguks mõeldud ujulaid.


Peaminister Jüri Ratas tegi sotsiaalmeediasse postituse, kus märkis, et 18. maist võivad vabas õhus toimuda ka võistlused, tingimusel, et publikut kohal ei ole.


Võistlustel võib olla kaasatud 100 inimest ja selle numbri sisse peavad mahtuma ka kohtunikud ja muu personal.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo