Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Teise maailmasõja lõpu 75. aastapäeva puhul avas Eesti Mälu instituut kommunismikuritegude mäletamise ja meenutamise portaali kommunismi tumedamast poolest maailma eri paikade näitel.


Portaalis communistcrimes.org on üleval erinevad artiklid erinevatest riikidest, mis on kõik kommunismi tagajärjel erineval viisil kannatanud, selgitas ERRile Eesti Mälu instituudi teadur-kuraator Martin Andreller.


"Eks väikestviisi on see eesmärk tekitada kas just kommunismi-Vikipeedia, aga andmekogu, mida inimesed üle terve maailma saavad lugeda ning tutvuda sellega, mida kommunism oma tumedamas pooles tähendanud on," selgitas ta.


"Vastavalt sellele tagasisidele, mida me viimastel päevadel oleme saanud erinevatest maailma servadest, siis inimesi see teema väga huvitab ja nad on tänulikud, et selline keskne koht olemas on."


Portaali ajalugu on varsti juba 10aastane, tõdes Andreller ja lisas, et artikleid tuleb sinna järjest juurde. Nüüd on sinna lisandunud ka värske veebinäituste osakond.


Portaali loomisesse on kaasatud erinevaid inimesi -- nii üksikisikuid kui ka asutusi, kes on neid artikleid kirjutanud ja kellelt on neid eraldi palutud või tellitud.


"Mõned inimesed on ka ise oma kaastööd pakkunud oma portaali jaoks, nähes, et see on hea andmekogum. Eks ta on üpris mahukas ja raske töö olnud," tunnistas Andreller.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo