Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

EstonianArt

 

Ajakirja Estonian Art 2020. aasta kevadnumber uurib kunsti, arhitektuuri ja kunstiinstitutsioonide suhet arhiividega.

 

Numbris on vaatluse all nii kogumise, säilitamise kui digiteerimise küsimused.


Kevadnumbri jaoks on loonud kunstnik Maria Kapajeva visuaalessee "Dream Is Wonderful, Yet Unclear", mis põhineb tema Kreenholmi manufaktuuriga seotud uurimisprojektil ja äsjailmunud samanimelisel kunstnikuraamatul.

 

Antropoloog Francisco Martínez analüüsib remondi ja säilitamise aspekti Bita Razavi loomingus ning Zane Zajančkauska intervjueerib kuraator Šelda Puķītet seoses kunstipraktikatega, mis sisaldavad kogumist ja arhiveerimist.


Arhiivide ja arhitektuuri teemal kirjutavad Triin Ojari, kes avab arhitekt Enno Raagi (1926–2006) rikkaliku nõukogudeaegset suvilaarhitektuuri kujutava fotokollektsiooni tagamaid, ja Sandra Mälk, kes selgitab arhitektuurijooniste kogumise spetsiifikat Maire Annuse (1941–2014) isikliku arhiivi näitel.


Vaatluse all on kunstiinstitutsioonide ja arhiivide vahelised suhted: Marika Agu kirjutab reportaaži Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse (KKEK) arhiividest, milles on erinevaid füüsilisi ja digitaalseid kihistusi alates 1990. aastate algusest.

 

Annika Räim räägib Kumu kunstimuuseumis selle aasta veebruaris avatud 90ndate püsiekspositsiooni näitel uue meedia installatsioonide säilitamise keerukusest.

 

Ning Eesti Kunstimuuseumi digitaalkogu juhataja Ivar-Kristjan Hein toob välja kunstiteoste digiteerimisega seotud problemaatika.


Lisaks pakub kunstitöötaja Maarin Ektermann kümme lugemissoovitust oma viimase aja huvitavamatest lugemiskogemustest.


Ajakirja toimetaja on Annika Toots ning kujundaja Jaan Evart.


Ajakirja saab tellida Eesti Instituudi kodulehelt (link: https://estinst.ee/prints/estonian-art-1-2020/) või kirjutades meilile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo