Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

1189476

Kirjandustänava päeva esimeses pooles oli ilm soe ja päikseline ning rahvast oli palju uudistamas ja kirjanikke kuulamas. Pealelõunal sundis paduvihm kahjuks mõningaid õueüritusi edasi lükkama. Küll aga kuulas päris palju inimesi paduvihma all näitlejate ettekantud keeleteadlase Johannes Aaviku mõtteid. Foto: Liina Luhats-Ulman.

 

5. septembril toimus Kadriorus Koidula tänaval neljandat korda Kirjandustänava festival, kus toimusid erinevad etteasted ja vestlusringid ning oli võimalik tutvuda laiemalt kodumaise kirjandusega.


Kirjandustänava festivali eesmärk on tõmmata tähelepanu Eesti kirjandusele, kirjanduspärandile ja kirjanduslikule avalikule ruumile meie ümber.

 

Selleks puhuks kutsutakse üheks päevaks tänavale kokku kirjandusega otseselt või kaudselt tegelevad organisatsioonid, kellega koosloomes sünnib ka rikkalik kultuuriprogramm.

 

Lisaks kirjandusrahvale tuuakse kokku ka kohalik kogukond, kes nii hoovikohvikute kui ka programmiga kaasa löövad.


Iga festivaliga soovivad korraldajad kaardistada ka kohalikku kultuuripärandit.

 

Esimesel aastal (2017) avasid nad mälestupingi kadriorglasele Mati Undile, 2018. aastal mälestustahvli Weizenbergi 8 maja seinal, kus kunagi elasid mõnda aega Marie Under ja Artur Adson. 2019. aastal püstitati mälestustahvel Juhan Jaigile.

 

Sel aastal meenutati mälestustahvliga Enn Soosaart.


Koidula tänava väiksel haljasalal avati ka lugemispaviljon, kus igaüks võib raamatuid lugeda, neid laenata ning raamatuid sinna ka juurde tuua.


Kirjandustänava festivalil etendunud Toomas Kalli lühilavastuse "Must aken" salvestust on võimalik ERR kultuuriportaalis ka järelvaadata.


"Tegemist on lühilavastusega Vaino Vahingu meenutuseks.

 

Tegevus toimub Mati Undi muuseumi aknal ja publik koguneb tänaval," rääkis Maarja Vaino etendusest.

 

Mängisid Taavi Teplenkov, Üllar Saaremäe ja Ene Järvis.

 

“Must aken” ERR veebis https://tinyurl.com/y2kawzp5

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo