Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

50329

Välisminister Urmas Reinsalu ja Trad.Attack’i liikmed Tõnu Tubli, Sandra Vabarna ja Jalmar Vabarna.
Foto: Aron Urb

 

Välisminister Urmas Reinsalu andis 11. septembril üle välisministeeriumi iga-aastase kultuuripreemia ansamblile Trad.Attack! eduka kontserttegevuse ja Eesti tutvustamise eest välisriikides.


Reinsalu tõi preemiat üle andes esile kultuuridiplomaatia olulist rolli ka praeguses keerulises olukorras, kus paljude kultuuritegijate ülesastumised välismaal on raskendatud.


„Peame igati toetama ja tunnustama neid kultuuritegijaid, kes on Eesti tutvustamisele ja heale mainele oma loomingu kaudu kaasa aidanud.

 

Trad.Attack! on seda kahtlemata teinud silmapaistvalt hästi.

 

Nende muusika on kultuuride- ja piirideülene ning jõuab digitaalsel kujul kuulajateni ka siis, kui füüsilised piirid on suletud,“ sõnas välisminister Reinsalu.


Välisministeeriumi kultuurinõunik Heilika Pikkovi sõnul on Trad.Attack!’i tegevus Eesti pärimuskultuuri maailma viimisel silmapaistev.

 

„Oma loomingus kasutab Trad.Attack! muuhulgas Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluule arhiivist pärit helikatkeid tänapäevases võtmes.

 

Ka eesti kogukonnad välismaal on alati põnevusega oodanud nende ülesastumisi suurematel ja väiksematel lavadel,“ ütles Pikkov.


Preemia üleandmisel osalesid ansambli liikmed Sandra Vabarna, Jalmar Vabarna ja Tõnu Tubli.


„On suur au saada sellise tunnustuse osaliseks! Oleme alati tundnud uhkust, et tuleme Eestist ning looming, mida jagame, on inspireeritud Eesti pärimusmuusikast.

 

Viimase 5 aasta jooksul oleme andnud üle 200 kontserdi 38 erinevas riigis ning igal kontserdil on olnud kohal ka mõni eestlane.

 

Samuti on olnud suur rõõm teha turneesid ja kontserte planeerides koostööd Eesti saatkondadega,“ lausus Sandra Vabarna.


Ansambel Trad.Attack! alustas tegutsemist 2013. aastal ja on võtnud endale ambitsioonika eesmärgi esineda kõigis maailma riikides.

 

Nad on mänginud mainekatel showcase-festivalidel (Folk Alliance (USA), V-ROX (Venemaa), Eurosonic (Holland), WOMAD (UK) jne) ning tegid eduka ringreisi Euroopas EV 100 raames.

 

Nad on võitnud mitmeid Eesti pop- ja etnomuusika auhindu, sh Aasta Ansambel ja Aasta Album (Eesti Muusikaauhinnad).


Esimest korda anti välisministeeriumi kultuuripreemia üle 2010. aastal ning käesoleval aastal tunnustati loomeinimesi juba üheteistkümnendat korda.

 

Varasematel aastatel on preemia saanud teiste seas ka tänavakunstnik Edward von Lõngus, Arvo Pärt, Imbi Paju, Ewert and The Two Dragons, Kalle Kasemaa, ERSO, Anne Erm, Kristiina Ehin ja mängufilmi „Mandariinid“ tegijad.

Lisainfo:
Mari Krusten
välisministeeriumi avalike
suhete osakond
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo