Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

beecher

David Beecher.   Foto.ut.ee

 

Berkeley’s asuva California Ülikooli ajaloo ja globaaluuringute lektor David Ilmar Lepasaar Beecher on väliseesti külalisprofessor Tartu Ülikoolis 2020/2021. õppeaastal.


David Beecher on eesti juurtega ajaloo- ja ühiskonnateadlane ning õppejõud, kellel on ligi 20 aastat õpetamise, juhendamise ja õppekavade arendamise kogemust nii Ameerika Ühendriikide kui ka Euroopa ülikoolidest.


Tema teadustöö põhisuund on Euroopa ning Venemaa uusaja kultuuri- ja mõttelugu, milles ta on keskendunud eriti 19. ja 20. sajandile.

 

Uurimistöös tõusevad esile neli keskset teemat: keeled, ülikoolid, linnad ja riigid.


Tema doktoritöö „Elevandiluust Paabeli torn – Tartu Ülikool ning kahe impeeriumi, rahvusriigi ja Nõukogude Liidu keeled“ pälvis 2015. aastal Berkeley’s asuva California Ülikooli ajaloo-osakonna parima doktoritöö auhinna.


Väliseesti külalisprofessori stipendium võimaldab David Beecheril teha 2020. aasta septembrist 2021. aasta juunini õppe- ja teadustööd Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudis.


David Beecher loeb Tartu Ülikoolis kaht laiahaardelist, mitme eriala üliõpilastele huvipakkuvat loengukursust.

 

Samuti on kavas avaldada tema doktoritöö põhjal valminud monograafia, mis rõhutab Venemaa mõjusfääri kõige euroopalikuma ülikooli tähendust neljasaja aasta vältel ning käsitleb Tartu Ülikooli arengut eri riigikordade ja erisuguste keele- ja kultuurimõjutuste taustal.


“David Beecher sai stipendiumile kandideerides erakordselt suure ja üksmeelse poolehoiu nii üliõpilaste, valdkondade kui ka väliseesti kogukonna esindajate seas,” mainis Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser.

 

 

Väliseesti külalisprofessori stipendium


Väliseesti külalisprofessori stipendium loodi Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde 2018. aasta novembris.

 

Stipendiumi väljaandmist toetavad Toronto Ülikooli Eesti Õppetooli Sihtasutus, Tartu Ülikooli Fond Torontos ja Eesti Üliõpilaste Toetusfond Ameerika Ühendriikides.


Väliseesti külalisprofessuur on loodud selleks, et kutsuda nimekaid eesti päritolu teadlasi vähemalt üheks semestriks Tartu Ülikooli.

 

Tänu professuurile saavad ülikooli teadlased teha rohkem koostööd eesti päritolu tippteadlastega, üliõpilased osaleda nende loengukursustel ja suureneb Tartu Ülikooli nähtavus maailmas.


VES/ut.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo