Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Et Eesti rahvas ka tänavu jõulurahust osa ja pühademeeleolu tunda saaks, toovad Kirikufond ja Kanal 2 jõululaupäeva õhtul televaatajateni kauni heategevuskontserdi Tartu Jaani kirikust, kus astuvad üles Elina Nechayeva, Andrei Bogach, Tanel Padar, Sissi Benita ja mitmed teised armastatud artistid.

 

Piduliku kontsertõhtuga kogutakse annetusi Tartu Maarja kiriku torni taastamiseks.


„Meil kõigil seostub pühade aeg piparkookide, glögi, kingituste ja kaunite jõulumeloodiatega ning muusikutel on see aeg tavaliselt aasta kõige tihedama kontsertgraafikuga, kuid tänavu veedetakse rohkem aega pere ja lähedaste keskel,“ rääkis laulja Elina Nechayeva.

 

„See on imeilus aeg väärtuste läbi mõtlemiseks. Andmisest ja headest tegudest, isegi kõige pisematest, tekib suur rõõm südamesse ja iga hea tegu jätab oma jälje abivajajate hinge. Vaiksed perekesksed pühad on parim aeg mõelda läbi, mis on meile oluline ja kuidas saame teisi aidata.“


„Aastasadu on eestlased nii maal kui linnas tähistanud jõule aasta kõige tähtsaima pühana ning sõltumata usutunnistusest või igapäevasest sidemest kirikuga, seavad tuhanded inimesed jõululaupäeval sammud sadadesse Eestimaa kirikutesse,“ sõnas EELK peapiiskop Urmas Viilma.

 

„Südamelähedast tava pole takistanud ei sõjad, võõrad riigikorrad ega haiguspuhangud.

 

Nii ei jää jõulud ära ka praeguse viiruse pärast, kuid siiski tasub olla ettevaatlik ning hoida nii enese kui ligimeste tervist.

 

Seepärast jõuab tänavune jõuluõhtu kirikust televiisori vahendusel kõikidesse Eestimaa kodudesse“.


Kuna Kanal 2 on geoblokeeringuta, peaksid ka väljaspool Eestit asuvad  eestlased saama arvuti kaudu kontserdist osa võtta (katsetage varakult enne kontserti, kas näete Kanal2 oma arvutis).

 

Omapoolseid annetusi saab soovi korral teha läbi Kirikufondi  annetuskeskkonna – kirikufond.ee.


Annetusi kogutakse telefoni teel, et anda igale eestimaalasele oma kodus või pühadelauas võimalus ühe telefonikõnega panustada meie kultuuripärandi ühe uhkeima ja väärtuslikuma osa – Eesti kirikute hüvanguks.

 

 

Jõulud on heategevuse aeg, mil teiste aitamine loob hea tunde ja toob hingerahu.

 


Pidulik kontsertõhtu Tartu Jaani kirikust jõuab Kanal2 vaatajate ette 24. detsembril algusega kell 19.00 (kell 12.00 pm EST).


Kirikufond (täisnimega SA EELK Toetusfond, www.kirikufond.ee) on asutatud 09. jaanuaril 2018.

 

Fond kogub heategevuslikke annetusi EELK kirikute toetuseks, nii kirikuhoonete renoveerimiseks ja korrastamiseks kui ka vaimuliku töö tegemiseks.

 

Fondi nõukokku kuuluvad Indrek Laul, kes on nõukogu esimees, Heiti Hääl, Jüri Ehasalu, Jüri Kraft, Marge SophieVinkelberg, Mart-Järvo Hirtentreu, Urmas Viilma ja Väino Kaldoja.

 

Toetajad on ettevõtjad Ahti Aho, Enn Kunila, Urmas Sõõrumaa, Neinar Seli, Parvel Pruunsild, Karol Kovanen, Tiit Kõuhkna.
 
Täpsem informatsioon:
Indrek Laul, Kirikufondi nõukogu esimees
Tel: +372 53 430 779 , e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Katri Gailit, Kirikufondi tegevjuht
Tel: +372 513 8341, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo