Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

MTÜ Lõimeleeri pressiteade
08.02.2021
 
Lõimeleer on suvelaager, mis ühendab nii väliseesti noori ja nende peresid kui ka Eestiga seotud mitmekultuurilisi peresid Eestiga.


Laagris saab suhelda eakaaslastega Eestist, õppida rahvapärast pillilaulu-tantsumängu, käia suitsusaunas, sõita hobuse ja paadiga, mängida veesõda, käia öösel tonte otsimas ja palju muud.

 

2020. aastal näiteks korraldasime eesti traditsioonis laagripulma. 2021. aastal plaanime naeru töötoas tutvuda sellega, kuidas eestlased ja kuidas teised rahvad naeravad.


Korraldame keele- ja kultuurikümbluslaagreid koostöös Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga 2016. aastast saadik.

 

Laagrikasvatajateks on Kultuuriakadeemia jt Eesti kõrgkoolide noorsootöö erialade üliõpilased ja vilistlased ning teised oma ala spetsialistid, kes rahvuslike toitude, oskuste, tantsude ja mängude tutvustamise kõrval vestavad lastele jutte ning meisterdavad nendega.


Lõimeleer aitab noortel õppida tundma eesti kultuuri ning arendada eesti keele oskust vahvate suviste tegevuste ja suhtluse kaudu.

 

Koolitunni stiilis keele õppimist ei toimu.

 

Töökeel on küll eesti keel, kuid vajadusel oleme tegevusi selgitanud üle ka inglise keeles ja nii oleme alati hästi hakkama saanud.

 

Viie tegevusaasta jooksul on meie laagrites osalenud lapsi USAst, Kanadast, Rootsist, Kasahstanist, Soomest, Iirimaalt, Suurbritanniast, Uus Meremaalt, Šveitsist, Itaaliast, Saksamaalt, Norrast ja loomulikult ka Eestist.

 

Väga paljud lapsed tulevad aasta-aastalt uuesti, et kohtuda vanade tuttavate laste ja kasvatajatega.


Laagriliste soovituslik vanus on 10-16.

 

Perelõimeleeri raames pakume võimalust kampa lüüa ka lapsevanematel päris omaette või näiteks koos oma alla 10-aastaste lastega, võttes osa samal ajal toimuva teismeliste laagri melust, et samuti harjutada eesti keelt ja koguda kogemusi ja julgust edasiseks iseseisvaks laagris osalemiseks.


2021. aastal toimub laager kolmes kuuepäevases vahetuses: 11.-17. juuli, 18.-24. juuli ja  25.-31. juuli.


 Info ja registreerimine: https://loimeleer.com/  või This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .


NB! Enne 1. märtsi registreerudes kehtivad eriti soodsad varase ärkaja hinnad!


 NB! NB! Oluline lisainfo seoses COVID-19 olukorraga!  Kui keegi ei saa tulenevalt COVID-19 piirangutest laagris osaleda, siis teatades sellest meile enne 15. juunit 2021, võimaldame kasutamata jäänud laagripileti ülekandmise 2022. aasta suvelaagrisse.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo