Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kennedy

 

Mart Sanderi filmi "Kennedy intsident" maailma esilinastus toimus 21. Santa Fe Filmifestivalil ning film tõi sealt esimese võidu.

 

Film „Kennedy intsident" on ajaloofaktidel põhinev lugu USA tulevase presidendi John F Kennedy külaskäigust Tallinna 1939. aasta kevadsuvel.

 

Film valmis osana peagi TV3 ekraanil esilinastuvast sarjast „Naiste sõda", mis baseerub Mart Sanderi romaanitsükli „Litsid" II raamatul.

 

Romantiline põnevik on juba saanud ka positiivse kriitika osaliseks: filmi- ja meelelahutusajakirjade The Variety Magazine, We Are Cult, Back to the Movies jt filmikriitik Nick Clement nimetab filmi „väikeseks juveeliks, mis ootab avastamist" ning ennustab sellele rahvusvahelist menu.

 

20210208

Kaader filmist “Kennedy intsident”.


Mart Sander ütleb, et algselt oli plaan teha filmist omamoodi ühendav sild tänaseks pea kogu maailmas nähtava sarja „Litsid" ning saagat jätkava uue sarja „Naiste sõda" vahel, kuid kuna Eesti Filmi Instituut otsustas filmi kogu rahastusest ilma jätta, valmis see märksa väiksema eelarvega ning osana sarjast.


„Ehkki töötasime 20 korda väiksema eelarvega, loodan, et me ei teinud 20 korda nõrgemat tulemust," on Sander õnnelik, et film üldse sündis.

 

Ta on ise materjali autor, stsenarist, režissöör, helilooja ja monteerija. Filmi produtsent on Raivo Suviste.


Santa Fe Filmifestival toimus sel aastal 21. korda.

 

Festival kuulub USA indie-festivalide esikümnesse ning keskendub maailmakinole; eelmisel aastal võitis parima filmi preemia Soome film, veteranlavastaja Heikki Kujanpää tragikomöödia  "Laugh or Die", mis Soomes valiti aasta parimaks kodumaiseks filmiks.   


Mart Sanderiga on juba ühendust võtnud ka Netflixi  esindaja.


"Kui aus olla, siis juhtus nii et Netflixi esindaja kirjutas mulle. Neile see väga meeldis, nad kasutasid väljendit, et see võiks olla million maker. Aga neil olid tingimused!”, ütles Mart Sander intervjuus Kanal 2’s.


“Praegu on tegu siiski Eesti filmiga, mis keskendub meie tegelastele – Proua Kukele, tüdrukutele ja Kennedy’le, kes kulgeb meie linnast läbi kahe päevaga.

 

Ameeriklased tahavad, et see oleks Ameerika film – Kennedy-keskne. Nende mõte on lisada algusesse paar ingliskeelset stseeni.

 

Praegu ilmub Kennedy välja alles 20. minutil ja seni on film eestikeelne. Kennedy peab tulema varem," kirjeldas Sander arutelu Netflixiga.

 

"Lepingutest on veel asi kaugel," lisas Sander.

 

VES/Õhtuleht

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo