Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

book

 

Nagu me teame, on viimase aasta jooksul kultuur ja kultuurisündmused kolinud üle virtuaalsesse ühisruumi.


Kindlasti ei asenda see näost-näkku kohtumisi aga oma võlu ja väärtus on ka läbi arvutiekraani suhtlemisel.

 

Kuidas muidu ühisesse “ruumi” saada kokku inimestega, kes asuvad näiteks teiselpool maakera või kasvõi lihtsalt kõrvalosariigis ja keda pole ammu koroonaviiruse leviku tõttu kohanud.


Eesti Kultuurifondi tegevus on samamoodi selle aasta jooksul kergelt talveunne jäänud – ära jäävad ka juba kaks korda edasi lükatud New Yorgi Eesti Kultuuripäevad – ja seetõttu oleme otsustanud virtuaalselt luua meie esimese raamatuklubi.

 

Esimeseks kooslugemise raamatuks ja aruteluks oleme valinud midagi kergemat - Indrek Hargla “Apteeker Melchior ja Oleviste kiriku mõistatus.”


Indrek Hargla on üks viimase aja produktiivsemaid eesti kirjanikke, kelle sulest on ilmunud teoseid nii õudus-, ulme-, alternatiivajaloo-, kelmiromaanide žanrist.

 

Erilise tuntuse aga on saavutanud ta oma ajaloolise kriminaalromaanide sarjaga, mille peategelane apteeker Melchior lahendab mõrvamüsteeriumeid 15. sajandi Tallinnas.

 

Tänaseks päevaks on sarjast ilmunud 7 raamatut ja tõenäoliselt lisandub veelgi.


18. aprillil kel 1pl on kõik huvilised oodatud ühinema Zoomi teel väikestesse arutelugruppidesse, kus ühise huvi ja keeleoskusega sõbrad/tuttavad saavad omavahel arutada Melchiori seiklustest ning kell 2 on kohtumine ka autori endaga.

 

raudrastik

Indrek Hargla “Raudrästiku” esitlusel Tallinnas.


Raamatuid saab tellida nii Amazonist kui ka Eesti raamatukauplustest (saadaval ka e-raamatud) ja lugeda võib nii eesti kui inglise keeles.

 

Oodatud on ka need, kes soovivad lihtsalt Indrek Harglaga kohtuda ja talle küsimusi esitada.


Üritusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine: https://www.estonianculture.org/raamatuklubi  

 

Küsimustega saab pöörduda aadressile: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Kohtumiseni raamatuklubis!

 

Merike Barborak
Abiesimees
Eesti Kultuurifond
Ameerika Ühendriikides

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo