Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

3d9bc

Anu Põder "Keeled".   Foto: Andrej Vasilenko

 

Esimese Eesti kunstniku teosena on Londonis asuvasse kunstimuuseumisse Tate jõudnud Anu Põdra 1990. aastatel loodud teos "Keeled".


Anu Põdra installatsioon "Keeled (Aktiveeritud versioon)" (1998) kuulub nüüd koos originaalvormi ja reprodutseerimisõigusega moodsa kunsti muuseumi Tate kunstikogusse Suurbritannias.

 

See on esimene Eesti kunstniku teos Tate’i kollektsioonis.


Anu Põder (1947–2013) oli Eesti skulptor ja installatsioonikunstnik, kelle loomingu vastu on viimase viie aasta jooksul hakanud rahvusvaheline kunstimaailm järjest rohkem huvi tundma.


Anu Põder tegeles materjalide ja inimese elu hapruse ja kaduvuse teemadega ning seepärast kasutas oma teostes peamiselt tekstiili, vaha, kipsi, seepi, liimi, plasti ja puitu.

 

VES/EKKAK

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo