Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tartu Ülikooli muuseum, tähetorn ja kunstimuuseum pakuvad kuni 11. aprillini tasuta veebitunde kõikidele kooliastmetele.

 

Tunnid haakuvad õppekavaga ajaloo, kirjanduse, loodusõpetuse, keemia ja füüsika valdkonnas.


„Õppisime eelmise aasta kevadest ja sellest õppeaastast, et kaootilistes oludes jäävad kavandatud õppekäigud ära seda kergemini, mida kaugemalt plaanitakse Tartusse muuseumisse sõita.

 

Loodame väga, et veebitunnid pakuvad tuge nii õpetajatele kui ka õpilastele ning mitmekesistavad praegust koduõpet ja tulevikus ka tavaõpet,“ ütles Tartu Ülikooli muuseumi direktori kohusetäitja Jaanika Anderson.


Tunni aja saab õpetaja ise valida, broneerimiseks tuleb ühendust võtta muuseumi haridusosakonna juhataja Tiiu Kreegipuuga.

 

Tunde viivad läbi hariduskuraatorid Zoomi veebiplatvormil.   


„Meie reaalajas toimuvates veebitundides saavad õpilased aktiivselt osaleda – sõltuvalt teemast ja muuseumi hariduskuraatori valikust kas arutleda, lahendada mängulisi ülesandeid või hoopis ise käepärastest vahenditest midagi kaasa meisterdada,“ ütles Tiiu Kreegipuu.  


Tähetorni tundides käsitletakse astronoomiaga seotud teemasid.

 

Uuritakse, kuidas koduste vahenditega tähti vaadata, mil viisil inimene kosmoses hakkama saab ja milline on Päikesesüsteem.


Kunstimuuseumi tunnid keskenduvad Vana-Kreeka kultuurile ja mütoloogiale, aga uuritakse ka muumiakambrit ja Vana-Egiptuse matusekultuuri.


Ülikooli muuseumis avastavad lapsed keskaegse toomkiriku lugu, Hull Teadlane näitab ainete põnevaid omadusi ja kriminalistikatunnis õpetatakse, kuidas mõelda nagu detektiiv.


Tundide kirjeldused on muuseum.ut.ee/haridusprogrammid-veebis, tahetorn.ut.ee/haridusprogrammid-veebis ja kunstimuuseum.ut.ee/haridusprogrammid-veebis.
 

Lisateave:  
Jaanika Anderson,
direktori kohusetäitja,
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo