Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2009. aasta Eesti Kultuurpärandi Toetusfondi toetusfondi $3000 suuruse stipendiumi  võitis Browni Ülikooli eesti soost üliõpilane preili Mallory Kerner. Noore preili õppeala on neuroscience. Ta on koolis American Medical Student Associationi liige. Vabatahtlikuna on ta õpetanud algkooli ja keskkooli õpilasi läbi “Administration for Children Services”  ja töötanud “Project Health” liikmena Hasboro Laste Haiglas  Rhode Island osariigis. Kaasautorina oma valitud alal on temalt ilmunud mitu artiklit teaduslikus kirjanduses. Lemmikharrastused preili Kerneril on tshellomäng ja looduses matkamine ja telkimine.
Preili Kerner kasutas saadud toetust, et minna Eestisse, kus ta tegi uurimistööd Tartu Ülikooli Füsioloogia osakonnas ja õppis eesti keelt. 

Toetusfondi stipendiume 2010. õppeaastaks
Marylandi osariigis heategevusorganisatsioonina inkorporeeritud  “Eesti kultuurpärandi toetusfond” (Estonian Cultural Heritage Fund, Inc.), mille eesmärgiks on toetada eesti kultuuri püsimist USA-s, kuulutab välja stipendiumite taotlusvooru 2010. õppeaastaks. “Toetusfond” pakub stipendiume kvalifitseeritud isikutele, kes taotlevad kõrgharidust, kas USA-s või mujal, mis võimaldaks neil ennast rakendada eelmainitud eesmärgi huvides. Kõrghariduse taotlemine Eesti kõrgkoolides, ükskõik mis alal, rahuldaks seda nõuet. 
“Toetusfondi” olulisem erinevus siiani USA-s tegutsenud eestlaste kõrgharidust toetavate fondidega on, et stipendiume antakse ainult USA kodakondsust omavatele isikutele, kes kavatsevad rakendada oma teadmisi USA eesti ühiskonna huvides.
Et kandideerida stipendiumile, mille aastane ülemmäär üksikisikule on $5000, tuleb saata avaldus Estonian Cultural Heritage Fund, Inc.  nimele aadressil: c/o Mati Tammaru, 12109 Pueblo Road, Gaithersburg, MD 20878. 
Avalduste vorme (Application for Scholarship ja Application for Grants) ning  muud “Toetusfondi” informatsiooni  leiate Interneti aadressil http://www.estonianchf.org
Avalduste tähtaeg on 31. märts 2010. Täiendavat informatsiooni “Toetusfondi” kohta võite saada e-posti teel aadressil: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Fondi juhatus loodab, et kõik, kes seda eesmärki pooldavad, rahaliselt toetaksid, mälestades soovi korral kadunud perekonnaliikmeid või sõpru. (Nimed avaldatakse USA eesti ajakirjanduses).  Annetused palutakse kirjutada Estonian Cultural Heritage Fund, Inc. nimele ja saata Fondi  laekurile aadressil: Tõnu Riismandel, 3427 Tyler Dr., Ellicott City, MD  21042.  “Toetusfond” on tulumaksuvaba ja annetused sellele  on  maksuvabad (tax deductible).
“Eesti kultuurpärandi toetusfondi” juhatusse kuuluvad: esimees Mati Tammaru, aseesimees Fred Ise, sekretär Toivo Tagamets ja laekur Tõnu Riismandel.
Toivo Tagamets


Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo