Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

25. mail avati Pärnu Muuseumi värskelt rekonstrueeritud aidahoones püsinäitus „11 000 aastat ajalugu – elamusi vanast ajast“. Kultuuriminister Rein Langi sõnul on rekonstrueeritud aidahoone kauaoodatud lisa Pärnu kultuurielule. „Kuurortlinn Pärnu saab uue muuseumihoone kujul endale kaasaegse ja atraktiivse mäluasutuse, mida on huvitav külastada nii suvepealinna elanikel kui ka külalistel. Muuseumi uues hoones on suured näitusepinnad, mis parandavad oluliselt  kunsti eksponeerimise võimalusi,“ ütles Lang.  Ta lisas, et linna ajalugu ning hansalinna staatust väärtustav püsiekspositsioon on leidnud esindusliku asukoha Pärnu süda-linnas asuvas ajaloolises sadamaaidas. Pärnu Muuseumi uuest püsiekspositsioonist leiab Pärnu linna ajaloole ja merelinnale omaseid eksponaate kiviajast kaasajani. Külastajatele tutvustatakse ka Pärnule iseloomulikku kuurordielu ja Pärnumaa laevandust. Suur osa näitusest on pühendatud eestlaste rahvuslikule ärkamisajale 19. sajandi keskel ja vabariigi rajamisele, sest Eesti vabariik kuulutati välja 23. veebruaril 1918 just Pärnus. Pärnu muuseumi aidahoone rekonstrueerimine ja muuseumiks väljaarendamine läks maksma 3 618 542 eurot, sellest 1 536 130 eurot eraldas Kultuuriministeerium. Projekti rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist. Projekti käigus rekonstrueeriti hoone täielikult. www.parnumuuseum.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo