Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Soolokontsert NY Eesti majas 16. oktoobril 2009. Esinesid bariton Toomas Kuter, sopran Malle Raid ja dr. Benno Margus (klaver) Eestist.
Eesti teatrist pärineb üldine mõiste, vaatamata publiku hulgale saalis – “The show must go on”. Nii juhtus ka teiseltpoolt maakera saabunud muusikutega Eestist, vaatamata, et meil juba ammu pole siin soolokontserti olnud. Kuid muusikud olid õnnelikud ka neile osaks saanud veerand saalitäie üksmeelse aplausi üle, sest kava oli vahelduvalt rikkalik ja ettekanne õnnestunud.
Toomas Kuter esines juba teistkordselt New Yorgis ja kuulajate meeleheaks oli ta mitmeti rikastunud, nii tehniliselt kui tõlgitsuslikult.

Parimad numbrid olid hingestatud avalaul Minu isamajakene, Wolframi romanss ooperist Tannhäuser, Rota laul filmist Ristiisa ja tema oma luulele komponeeritud 3 laulu. Kõrgpunktiks osutusid duettide seaded: Edelweiss muusikalist Helisev muusika, Hanna ja Danilo duett Lõbusast lesest, jm Vahelugemised olid asjata, sega-des muusikalist meeleolou.
Malle Raid, dramaatiline sopran ja praegune vokaalpedagoog Pärnu Kunstide Majast, kes on koolituse saanud Otsa Muusikakoolist ja meistrikursustelt Soomes, oli üllatuseks oma ooperikaliibriga nii soolodes kui duettides. Lemmikvalimikuna pakkus ta lisaks muule Mere ja Lüdigi laule.
Eriliseks üllatuseks osutus kahe elukutse praktiseerija dr. Benno Margus klaveril, kes on arst Tallinna Keskhaiglas, kuid valdab ka klaverit tähelepanu köitva tehnika ja tundlikkusega. Kava kõrgpunktina helises päris teatraalse lavalikkusega Lehary alati populaarne “Lõbus lesk”, millele järgnes Eesti Helikunsti Keskuse poolt võõrustatud lõuna Eesti Maja einelauas.
Palju tänu EHS managerile lillede ja kassa hooldamise eest!
Pärast 10-päevast peatust Kurmani residentsis ja linna vaatamisväärsuste külastamist, asusid muusikud kaugele koduteele.
Juta Kurman


 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo