Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Solo

 

Pühapäeval, 20. oktoobril kell 4 pl etendub New Yorgi Eesti Majas Hendrik Toompere monoetendus “Soolo”.
“Soolo” on kutsutud New Yorgi United Solo festivalile, mis on maailma suurim monoetenduste festival maailmas. Sel aastal esitatakse seal kokku 121 lavastust, 70 ühe-naise ja 51 ühe-mehe tükki 6 kontinendilt. Kõik etendused toimuvad 42. tänaval Theatre Row’l, New Yorgis, ning kavas on draamat, lugudejutustamisi, multimeediat, muusikale, püstijalakomöödiat ja maagiat.

Hendrik Toompere kirjutab oma monotüki saamisloost alljärgnevalt:
Elus esimest korda …
Tegin ma monotükki.
Olin näitlejana proovis ilma lavastajata.
Olin lavastajana proovis ilma näitlejata.
Olin proovis üksi kolme inimesega korraga, kes on mu sees.
Lisaks see kujuteldav vaataja, kes istus proovisaali nurgas nagu kurat Ivan Karamazovil.
Elus esimest korda tegin ma kõike üksi, riided, asjad, kellaajad, kuupäevad....
Igal aastal müüakse oksjonitel erakätesse unikaalseid kunstiteoseid. Paljud maailma kunstiklassika kullafondi kuuluvad meistriteosed kaovad avalikkuse eest igaveseks nimetute kollektsionääride salakogudesse.
See lugu põhineb reaalelus asetleidnud sündmustel. Loomulikult on kõik isikuandmed salastatud vastavalt 136 riigi salajasele Genfi kokkuleppele, mis puudutab erinevaid inimsusevastaseid kuritegusid seoses tsivilisatsiooni kultuuripärandi rikkumise või hävitamisega mis tahes kujul.
See inimene, keda ma mängin, on eriskummaline kurjategija, kes hävitab omapärasel viisil inimkonna kultuuripärandit, aidates kaasa arutule raiskamisele ja aplusele, ta teeb seda ajal, mil globaalsest majanduskriisist tingitud töötus ning toiduainete kõrge hind on põhjustanud olukorra, kus üle miljardi inimese on sunnitud elama pidevas näljas.
Aga tema tegevusel on ka põhjus. Teda alandati – kuigi tal olid head kavatsused.
Kui kord ühel proovipäeval sain aru, et näitlejal täna midagi välja ei tule, ja et lavastaja ka erilisi nõudmisi täna ei sea, siis see sisemine inimene ütles mulle, et tegelikult oleks targem nüüd poodi minna ja siis kodus midagi head paremat teha ja loomanahkadele pikali visata.
Aga õnneks on mul häid sõpru. Kes kirjutavad sisuga teksti ja kes hoolitsevad ruumide ja kellaaegade õigeaegse täitmise eest.
Tekst ja kujundus – Ervin Õunapuu. Aeg ja koht – Märt Meos. Kõik kokku – Hendrik Toompere.

Toompere “Soolo” etendub New Yorgi United Solo festivalil 22. oktoobril kell 7.30.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo