Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

to breath one

19. novembri õhtul toimub Stanfordi ülikoolilinnakus Eestit ja eestlasi puudutav tasuta kultuuri- ja filmiüritus. Õhtu eesmärk on tuua kokku kohalik eestlaskond, Stanfordi kogukond ning kõik teised eesti kultuuripärandi vastu huvi tundjad.

 

Film “Naine, kes kinkis Eestile muuseumi: Olga Kistler-Ritso” (2013) heidab pilgu 2003. a Okupatsioonide Muuseumile ning 2013. a Stanfordi Ülikooli Raamatukogu Balti programmile aluse pannud Kistler-Ritso Sihtasutuse rajaja ning sõjapõgeniku Olga Kistler-Ritso värvikale elusaatusele ning panusele eesti kultuuripärandi hoidmisesse.

“Üheshingamine” (2013) pakub huvitavat sissevaadet Eesti laulupidude traditsiooni kõrvuti läbi eestlaste ning 2009. a XXV Üldlaulupeol osalenud USA koorilaste silmade. Mõlema filmi linastusele järgneb arutelu, kus on võimalik filmide autoritele ning teistele filmide valmimise protsessis osalenutele küsimusi esitada.
Filmilinastuste vaheajal toimub lühike ringkäik Stanfordi Ülikooli Raamatukokku, et selle Eesti ja Balti programmi ning kollektsiooniga tutvuda.

 

Õhtu erikülalised on Okupatsioonide Muuseumi direktor Kadri Viires, filmi „Naine, kes kinkis Eestile muusemi: Olga Kistler-Ritso“ režissöör Steven Schecter, Olga Kistler-Ritso tütar ja sihtasutuse president Sylvia Thompson, filmi „Üheshingamine“ autorid James ja Maureen Tusty ning XXV Üldlaulupeol osalenud Piedmonti lastekoori esindajad.

 

Ürituse kava:
*18:00-19:00: Film „Naine, kes kinkis Eestile muuseumi: Olga Kistler-Ritso“, arutelu
Toimumispaik: Cubberley Auditorium, Stanford Graduate School of Education (485 Lasuen Mall, Stanford)
*19:00-19:30: Ringkäik Stanfordi Ülikooli Raamatukogus (Green Library)
Toimumispaik: Green Library (kogunemine enne ringkäiku Stanford Graduate School of Educationi fuajees)
*19:30-20:00: Kohvipaus

Toimumispaik: Stanford Graduate School of Educationi fuajee (485 Lasuen Mall, Stanford)
*20:00-21:30: Filmi „Üheshingamine“ linastus, arutelu

Toimumispaik: Cubberley Auditorium, Stanford Graduate School of Education (485 Lasuen Mall, Stanford)

 

Tule ja võta osa suurepärasest võimalusest veeta õhtu eesti kultuuri puudutavaid filme vaadates, kohtuda filmide autoritega ning saada aimu Stanfordi Ülikooli Raamatukogu ja Okupatsioonide Muuseumi tegemistest!

Üritus toimub inglise keeles ja on avatud kõigile soovijatele.

 

Vajalik on eelregistreerimine enne 11. novembrit:
estonianculturalevening.eventbrite.com või 650-736-4724.
Küsimused, lisainfo: Liisi Eglit, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo