Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

New Yorgi Eesti  Kultuuripäevade avamisel, 26. märtsil esineb Eesti Rahvusraamatukogu Naiskoor huvitava kavaga eesti muusikast. Kavas Rips, Ritsing, Ehala, Tormis, jne.
Eesti Rahvusraamatukogu naiskoor on asutatud 20. mail 1991. aastal. Kooril on kaks dirigenti, Anneli Surva (alates 1995) ja Kristi Jagodin (alates 2009). Viktoria Jagomägi, koori asutaja ja peadirigent aastatel 1991-2009, kannab nüüd audirigendi tiitlit. Dirigentidena on koori ees seisnud ka Anu Tali ja Kadri Tali (1991-1995).
Naiskoor kannab endas Rahvusraamatukogu traditsioone, esineb raamatukogu pidulikel üritustel ja esindab Eesti koorielus Rahvusraamatukogu.

Repertuaari kujundamisel on esiplaanil eesti koorimuusika. Koorile on laule kirjutanud ja seadnud Veljo Tormis, Piret Rips, Tiina Kiilaspea, Helika Gustavson, Mart Siimer jt. Rahvusraamatukogu naiskooril on aktiivne kontserditegevus, aastatel 1991-2009 on kokku esinetud ligemale 300 korda. Läbi on proovitud pea kõik tuntud kontserdipaigad Eestis, käidud esinemas Peterburis, Riias, Prahas, Londonis, Pariisis, Viinis ning pikematel kontserdireisidel Soomes ja Itaalias. Võõrustatud on mitut külaliskoori.
Rahvusraamatukogu naiskoor on Eesti Naislaulu Seltsi liige, osalenud seltsi üritustel, üldlaulupidudel ja teistel Eesti koorielu suursündmustel. 2007. aastal andis koor välja DVD-plaadi “Ühtelaulmine’.
Anneli Surva (s. 1965), koorijuht ja muusikapedagoog. Lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise eriala 1988 (prof. Ants Üleoja). Anneli on alates 1983. aastast Salme Kultuurikeskuse naiskoori “Ilo” dirigent ja aastast 1987 peadirigent. Juhatanud ka segakoori “Kungla”, Virumaa Poistekoori ja Mustamäe Lasteloomingu Maja muusikastuudio “Hellas” koore ning üles astunud üldjuhina vabariiklikel naiskooride  ja Naislaulu Seltsi laulupäevadel 1996. aastast alates. Teda on valitud Eesti Naislaulu Seltsi juhatusse (2002-2006) ja Eesti Kooriühingu muusikatoimkonda (2004-2006).
Anneli Surva töötab Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi muusikaõpetajana.
Kristi Jagodin (s. 1977), koorijuht ja muusikapedagoog. Õppis aastatel 1998-2000 Eesti Muusikaakadeemias (emeriitprof. Ants Üleoja) ja sai muusikaõpetaja diplomi 2002. aastal. Kristi on täiendanud end koolitustel (kooripedagoogika alal Göteborgi ülikoolis Rootsis) ja rahvusvahelistel meistrikursustel. On juhatanud kammerkoori Voces Musicales, 2000-2004 Eesti koore Göteborgis, Eesti Raudtee segakoori ja Kaitseväe segakoori, töötanud kontsertmeistrina Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoori ja Eesti Inseneride Meeskoori juures ning laulnud Euroopa Noortekooris ja Maailma Noortekooris.
Alates 2007. aasta sügisest töötab Kristi Jagodin Eesti Kontserdis toimetajana ning on Eesti Segakooride Liidu juhatuse liige.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo