Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Hollywoodis tegutsev eesti operaator Alar Kivilo võitis mängufilmi «Taking Chance» eest ühe oma karjääri olulisema tunnustuse – Ameerika filmioperaatorite ühingu (American Society of Cinematographers) auhinna parima telemängufilmi/lühiseriaali operaatoritöö eest.
«Saada esile tõstetud kolleegide poolt, kelle sekka kuuluvad kõik minu iidolid ja eeskujud – see on väga suur asi,» ütles 57-aastane Kivilo ise tunnustuse kohta, mille taga seisab ligemale 300 filmioperaatorit rohkem kui 20 riigist. Tseremoonia leidis aset Los Angeleses Hyatt Regency Century Plaza hotellis. Kivilole andis auhinna kätte näitleja Ryan O’Neal, kes ütles nominente tutvustades: «Kõik /---/ on ületanud lati kõrgelt, vahendades mõjusa pildikeele abil sügavaid lugusid, mis peaksid vaatajale pakkuma täit rahuldust.»
«Taking Chance» on tõsieluline draama, mis põhineb Michael Strobli märkmetel – Strobl oli see, kelle ülesanne oli eskortida koju Iraagis langenud USA sõdureid. USA merejalaväes on kombeks, et üks vabatahtlik saadab kirstu kuni langenu koduukseni välja ja kirjutab pärast sellest raporti. Film, mille režissöör on Ross Katz ja peaosas Kevin Bacon, rekonstrueerib ühe sellistest teekondadest läbi USA, langenuks 19-aastane Chance Phelps.
Tänavu rohkelt tunnustust võitnud linateos esilinastus 2009. aastal Sundance’i festivali USA filmide võistlusprogrammis. Kanali HBO teleesilinastus kuu aega hiljem kogus kaks miljonit vaatajat, korduslinastustega kokku on see kogunud üle seitsme miljoni vaataja.
Parima mängufilmioperaatori preemia võitis austerlane Christian Berger filmi «Valge lint» (rež Michael Haneke) eest ja parima seriaaliseeria operaatori preemia islandlane Eagle Egilsson seriaali «Dark Blue» seeria «Veneetsia kuningad» eest. Esimest korda ajaloos läksid kõik preemiad välismaist päritolu operaatoritele.
Kanadas sündinud ja 1997. aastal Los Angelesse kolinud Kivilo oli filmioperaatorite ühingu auhinnale kandideerinud varem kahel korral, 1996. aastal telelühiseriaali «Sissetungijad» (The Invaders) ja 1997. aastal telemängufilmi «Gotti» eest. Tema teine mullune töö «The Blind Side» kandideerib ka Oscarile.
Juba sel kuul asub Kivilo üles võtma komöödiat «Paha õpetaja» («Bad Teacher»), mille režissöör on Jake Kasdan ja peaosas Cameron Diaz. Kivilo sõnul on see hea võimalus teha tööd kodus – nimelt leiab filmi tegevus aset Los Angeleses, kus eestlane on 13 aasta jooksul vändanud ainult ühe linateose.
Kivilo on esimene eestlane, kes on kutsutud 6000-liikmelisse Ameerika filmiakadeemiasse. Ta kuulub nii Ameerika kui Kanada filmioperaatorite ühingusse, mille liikmeks samuti saadakse kutsete alusel.
1984 võitis Kivilo üles võetud film «Poisid ja tüdrukud» lühifilmi Oscari. Kivilo olulisemateks kinofilmideks on «Lihtne plaan» (A Simple Plan, 1998), rež Sam Raimi, «Saatuslik side» (Frequency, 2000), rež Gregory Hoblit, «Harti sõda» (Hart’s War, 2002), rež Gregory Hoblit, «Aurora Borealis» (2005), rež James C.E. Burke, «Maja järve ääres» (The Lake House, 2006), rež Alejandro Agresti, «The Lookout» (2007), rež Scott Frank, «1. aasta» (Year One, 2009), rež Harold Ramis.
VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo