Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Läinud nädalavahetusel toimus kolm ettekannet Arvo Pärdi "Cantusest Benjamin Britteni mälestuseks" kahes Iisraeli linnas.
Esitajaks on kuulus Iisraeli Filharmoonia Orkester, mida juhatab debütandina Soome noore põlvkonna tippdirigent Pietari Inkinen. Tema solistiks on suurepärane noor Ameerika tšellist Alisa Weilerstein, kes mängib Antonín Dvořáki Tšello-kontserti. Seda kava alustab dirigent Arvo Pärdi "Cantu-sega" ja lõpetab oma sünnimaa klassiku Jean Sibeliuse II sümfooniaga.
Kontserdid toimusid 6., 7. ja 8. märtsil Tel Avivis ja Haifas. Inkinen juhatas 10.- 12. märtsil uut kava taas Alisaga solistina ning esitas esimese kava veel kord koos Pärdi teosega Tel Avivis 14. märtsil sarjas "Grand Concertos".
Iirimaal Kilkennys ja Dublinis on Hibernian Orchestra maa kaunimates pühakodades, St Canice’s Cathedralis ja pealinna Christ Church Cathedralis mänginud Arvo Pärdi teost "Fratres". Orkestri kodulinnas Dublinis toimus kontsert 6. märtsil. Mõlemad esitused John Finucane’i dirigeeri-misel olid eriliselt nähtavalt afišeeritud.
10. märtsil esitas Oxfordi Ülikooli noorim kammerkoor Melodia Hespere Oxfordi Christ Church Cathedralis Peter Harrise juhatusel  Arvo Pärdi "Passio" solistidele, segakoorile, kvartetile ja orelile.
12. märtsil korraldati kontsert "Arvo Pärt 75" helilooja juubeliaastaks Hamburgis. Selle peategelaseks on Pärdiga aastakümneid koostööd teinud Paul Hillier, kes juhatab siin oma tuntud ansamblit Theatre of Voices kirikus nimega St. Johannis am Turmweg. Hillier on ka varem seda laadi kavaga publiku ees olnud – Arvo Pärdi teoste "Missa Syllabica", "Palveränduri laul" ja "Stabat Mater" või "Missa" osade vahel esitatakse 14.-15. sajandi klassikute Machaut’, Perotinuse ja Dufay’ palu.
11. - 13. märtsini toimusid "Fratrese" esitused veel Soomes Pori Sinfoniettalt (dirigent Jukka Iisakkila), Šveitsis Solothurni Kammerorkestrilt (Urs Joseph Flury) ja Cambridge’i Ülikooli Muusikaühingu orkestrilt Suurbritannias ning 14. märtsil esitati "Berliini missat" Bonnis ja "Stabat Materit" Mainzis.
VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo