Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

laansalu novitskovaEesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse juhataja Karin Laansalu ja kunstnik Katja Novitskova EV NY Peakonsulaadis vastuvõtul.  Foto: Eleri Ever

 

3. novembril avatud näitusel “Ocean of Images. New Photography 2015” New Yorgi Moodsa Kunsti Muuseumis (MoMA) osaleb oma töödega Katja Novitskova.

   
MoMA fotoosakonna vanemkuraatori Roxana Marcoci poolt koostatud näitus tutvustab uue põlvkonna tähtsamaid fotomeediumis töötavaid kunstnikke.

 

Tänavu 30. korda toimuval, biennaali formaadis näitusel osaleb 19 kunstnikku 14 riigist.

 

Näituse teema keskmes on tänapäeva fotokeskne kultuur ning kujutiste ringlemise ja sellega kaasnevate infovõrgustike kriitiline mõtestamine.

 
1984. aastal Lasnamäel sündinud ja Amsterdamis elav Katja Novitskova on väliste märkide järgi edukaim Eesti noor kunstnik. Katja loomingut seostatakse aktuaalse ja mitmeti interpreteeritud terminiga internetijärgne kunst. Ta loob installatsioone, mille inspiratsiooniks ja algallikateks on visuaalid internetist. Osalemine ühe maailma olulisema kunstimuuseumi näitusel toob kaasa erakordselt suure rahvusvahelise tähelepanu kunstniku loomingu vastu.


Katja Novitskovat esindav Berliini galerii Kraupa-Tuskany Zeidler on toetanud kunstniku karjääri alates 2012. aastast ning selle aja jooksul on toimunud terve rida näitusi Euroopas, Ameerikas ja Aasias. 2013. aastal valis tunnustatud kunstiajakiri ArtReview Katja oma tulevikutäheks ning tema näitustest on ilmunud artiklid enamikes mõjukates rahvusvahelistes kunstiajakirjades.  


2. novembri õhtul toimus MoMA auditooriumis näitusega seotud sümpoosium kunstnike ja kuraatori osavõtul, mille piletid müüdi välja juba kaks nädalat enne üritust. Näituse ja Katja Novitskova osaluse äramärkimiseks toimus 4. novembril EV Peakonsulaadi ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse korraldusel vastuvõtt New Yorgi kultuurikontaktidele.

 

VES / EKKAK pressiteade

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo