Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

16. septembril 2010. a esilinastub Toronto rahvusvahelisel filmifestivalil valdavalt Eestis filmitud ning Amrion OÜ kaastoodetud mängufilm „Polli päevikud“ (režissöör Chris Kraus, Saksamaa), mille ühes kandvas rollis astub üles eesti näitleja Tambet Tuisk. Tegemist on kõigi aegade kalleima eesti filmiga.

Toronto rahvusvaheline filmifestival kuulub A-klassi filmifestivalide hulka ning on Põhja-Ameerika kõige olulisem festival. Filmikrii-tikute ajakiri “Variety” on Toronto rahvusvahelise filmifestivali kohta öelnud, et sellest suurem ja tähtsam on vaid Cannes, pidades silmas nii filme, staare kui filmitööstuse aktiivsust festivalil. Toronto filmifestivali peetakse ka kohaks, kus igal aastal saab alguse Oscarite ralli. Sel aastal toimub festival juba 35. korda. „Polli päevikud“ linastub programmis “Special Presentations”. Koos režissöör Chris Krausi ja näitlejanna Paula Beeriga esindab Torontos filmi ka Tambet Tuisk.

„Polli päevikud“ maalib kummitusliku pildi 20. sajandi algusaastate Saksamaa Keisririigi ja Vene Tsaaririigi ristumisteele jäänud ning hukule määratud ühiskonnas valitsevatest rusuvatest meeleoludest. I Maailmasõja eelõhtul jõuab 14-aastane saksa tüdruk (Paula Beer) tagasi oma koju Läänemere rannikul, kus pinged maad jagavate sakslaste, venelaste ja eestlaste vahel on jõudnud haripunkti. Samal ajal kui tüdruku morbiidne teadlasest isa (Edgar Selge) hoiab perekonda oma julma kontrolli all, ravib kirglik noor tüdruk haavatud Eesti anarhisti (Tambet Tuisk) – alguses uudishimust ja siis trotsist, mis annab tõuke pidurdamatule ahelreaktsioonile.

Seekordses filmis esitab režissöör Chris Kraus, kelle eelmiseks filmiks oli nii festivalidel kui ka kinodes üliedukalt linastunud Vier Minuten (“Neli minutit” 2006), meisterliku portree inimestest ühiskonnas, mis nihkub tasapisi anarhiasse ja kaosesse.

Film on üles võetud valdavalt Eestis, Matsi rannas, Varbla vallas, Pärnumaal, 2009. a suvel just selleks otstarbeks otse merre püstitatud suurejoonelises mõisas. Film valmis Saksa (Kodes & Kordes Film GmbH, produtsendid Alexandra ja Meike Kordes, kaasprodutsent Chris Kraus), Austria (DOR Film, kaasprodutsendid Danny Krausz, Kurt Stocker) ja Eesti (Amrion OÜ, kaasprodutsent Riina Sildos) ühistööna.

Tegemist on kõigi aegade kalleima filmiga, milles Eesti on olnud kaastootja ja mis on Eestis filmitud. Filmi eelarve on ligi 125 miljonit eesti krooni. Filmi tootmist toetasid Saksa ja Austria filmifondide ning Media programmi ja Eurimages’i kõrval ka Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital.

Eesti kinolinale jõuab „Polli päevikud“ 2011. aasta alguses.

Lisainfo „Polli päevikute“ kohta leiate Toronto filmifestivali kodulehelt:

http://tiff.net/filmsandschedules/tiff/2010/poll

 

Lisainfo:  Riina Sildos,

produtsent

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo