Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Kultuuripäevad New Yorgis toimuvad 5.-9. aprillil 2017.


2017. aasta programm sisaldab etteasteid erinevatest valdkondadest. Oleme oma programmi koostamisel erilist rõhku pööranud kava mitmekesisusele ja sobivusele erinevale publikule. Tänavused kultuuripäevad korraldavad kaks vabatahtlikku Kadri Napritson-Acuna ja Valev Laube koostöös Eesti Kultuurfondiga Ameerika Ühendriikides. Kuigi täpsed detailid ning ajakava on veel alles kinnitamisel, soovime siiski anda väikese ülevaate juba kokkulepitud esinemistest.


5.-9. aprilli kultuuripäevade programm sisaldab:


Tallinna Linnateatri etendus "Kes kardab Virginia Woolfi?" osades Andrus Vaarik, Epp Eespäev, Argo Aadli ja Kristiina-Hortensia Port.


Kunstiteadlase Heie Treieri loeng arhitekt Louis Kahnist "Kahn. Saarlane", mis käsitleb eesti päritolu Louis Kahni suhteid Eestiga. Visuaalse taustaga astuvad üles kunstnik Jaanika Peerna ja David Rothenberg.


• Ajakirjanik ning fotograaf Priit Vesilind esitleb loeng-diskussiooni raames raamatut “Estonians in America, 1945-1995: Exiles in a Land of Promise”.


• Filmiõhtu hiljuti Eestis esilinastunud filmidega “Luuletaja ja luuraja” ning “Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat”. Viimase filmi režissöör Janno Jürgens on ise kohal ja vastab küsimustele ning räägib tagamaadest.


• Lastekirjanike Piret Raua ning Kätlin Vainola loeng-töötuba, milles Piret Raud esitleb oma raamatut "Mister Bird's Story" (Härra Linnu lugu) ning Kätlin Vainola viib läbi loovkirjutamise töötoa.


• Näitus "Eesti Kultuuripäevade kavad New Yorgis", kus korraldajad koostöös Heinrich Tootsi, Mare Valgemäe ning Heino Ainsoga panevad nende isiklike arhiivide põhjal kokku näituse Eesti Kultuuripäevade kavadest läbi aegade.


• Eesti Eurovisooni võitjate Ott Leplandi ning Tanja Mihhailova kontsert. Esitusele tuleb Eesti uuem ja vanem vokaalmuusika.


We Are Family (WAF) koori üks kontsert toimub koostöös kohaliku eesti sega- ning lastekooriga EELK New Yorgi Eesti Ev. Luteri Usu koguduse kirikus (124 East 88 Street & Lexington Avenue, New York, NY 10128) . WAF koor on Eesti tuntuim nii kaasaegset kui ka traditsionaalset rahvalikku ja rahvusvahelist muusikat esitav showkoor. Repertuaarist võib leida nii Eesti laulupidudel esitatud koorimuusikat kui ka kaasaegsemaid lugusid Eesti ja maailma muusika repertuaarist.


WAF (We Are Family) show-koori teine kontsert, solistid Kaire Vilgats (laulja ja näitleja), Ott Lepland (Eesti Eurovisiooni võitja, saate “Eesti otsib superstaari” võitja), Tanja Mihhailova (Eesti Eurovisiooni võitja, näitleja ning meelelahutaja), Liis Lemsalu (“Eesti otsib superstaari” võitja), Karl-Erik Tamme (“Eesti otsib superstaari” finalist) jpt New Yorgi Skandinaavia Majas. Samal kontserdil esietendub koostöös WAF kooriga väike osa Eesti ja USA koostöös valmivast originaalmuusikalist “The Innocence", mis järgib kahe hingesugulase elulugu neljakümne aasta vältel, alates Esimese maailmasõja aja Eestist ning lõpetades 50-ndate aastate New Yorgis ja Nõukogude Eestis. Kantakse ette kolm uut lugu, mida esitavad WAF koor, Casey Erin Clark (Les Miserables) ja Kristi Roosmaa (The Art of the Hustle, Silk Stockings). Muusikali on kirjutanud David Austin (kaasautor, helilooja ja sõnade autor) ja Alari Koel (kaasautor).


• Kohaliku kunstniku Uno Habakuke näituse avamine New Yorgi Eesti Majas.


Suur osa kultuuripäevade toetusest tuleb Eesti Vabariigi kultuuriprojektide ning Eesti-Ameerika rahvusorganisatsioonidele kirjutatud taotluste kaudu. Projektirahad on suureks abiks, kuid ei kata kõiki korraldusega kaasnevaid kulusid. Eelmisel aastal suutsime mitmete artistide transpordi ja elamiskulud katta just tänu eraisikute annetustele. Nii nagu eelmisel aastal, on ka tänavused Kultuuripäevad korraldatud vabatahtlikkuse alusel, et see ilus traditsioon jätkuks.  


Aitamaks kaasa tänavuste kultuuripäevade toimumisele ning pika traditsiooni säilitamisele, palun toetage, kel vähegi võimalus, meie ettevõtmist. Iga väike panus on suureks abiks!


Kultuuripäevade korraldajad ning Eesti Kultuurfond Ameerika Ühendriikides tänavad kõiki, kes on juba meid toetanud:


Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
New Yorgi Eesti Haridusselts
New Yorgi Eesti Köök
Eesti Vabariigi Peakonsulaat New Yorgis
Eesti Vabariigi esindus ÜRO juures
Eesti Kultuurkapital
Korp! Filiae Patriae


Eraisikud: Chris Nigul, Helen Kim, Richard Cox, Lembitu Inno, Tuuli Pärnaste, Andrea Potter, Marje Hansar, Tiina Vaska, Ilo-Mai Harding, Vivika Tapp, Jaagi Viitkin, Liisi Vanaselja, Heino Ainso, Arno Puskar ja Aime Kiibits.


Annetusi saab teha Kultuurfondile kas posti teel aadressile: Foundation for Estonian Arts and Letters c/o Ines Horton 235 E 62nd St Apt 2F, New York, NY 10065 või paypali konto kaudu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Kadri Napritson-Acuna


peakorraldaja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo