Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

4a951b59 9ad9 4697 8dfd 194919846fc0

Estonian Art 1/2017 keskendub Katja Novitskovale ja internetijärgsele kunstile.

 

Austusavaldusena Katja Novitskovale, kes esindab Eestit 57. Veneetsia biennaalil projektiga „Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud”, uurib ajakiri seekord internetijärgset kunsti. Vaadeldakse  kunstivoolu minevikku, olevikku ja tulevikku, avastades samas kaasaegse kunsti, disaini ning arhitektuuri uusi põnevaid suundi.

 

Internetijärgse kunstina võib määratleda kogu kunsti, mida on mõjutanud võrgustunud kultuur, ja mis on küber- ja digitehnoloogia ning kõikjal sädeleva ekraani mõjuväljas. Liikumine koondab  postapokalüptilise ellujäämise, antropotseeni ja kõikjal olevad postinterneti teemad, ühendab kunsti disainiga ning virtuaalse käegakatsutavaga.

 

Internetijärgset liikumist ja selle esiletõusu vaatavad eri nurkade alt 17 autorit: Katja Novitskova vestleb Jaakko Pallasvuoga petise sündroomist ja seentest, Eva-Erle Lilleaed ajab Novitskova loomade ja  loomingu jälgi ning Kati Ilves räägib projektist „Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud”. EestiLeedu kultuurivahetus: Konstaneti galerii rajaja Keiu Krikmann kirjutab Leedu kunstnikeduost Pakui Hardware’ist. Pakui Hardware’i Neringa Černiauskaitė kirjutab omakorda Konstanetist. Disainrubriigis kirjeldab Ott Kagovere interneti olmegraafika poliitilist mõju graafilises disainis, Sofia Hallik kirjutab küberneetilistest mõjudest ja Kaarin Kivirähk kajastab praegust hetke internetijärgses moes. Martin Rünk räägib Kristina Õlleki ja Kert Viiartiga projektist „@exhibit_onscroll”. Pau Wealder annab Hispaania internetijärgsele kunstile rahvusvahelise perspektiivi. Raivo Kelomees käsitleb teemasid 90ndate võrgukunstist internetijärgse liikumiseni vastuoluliste postmodernsete terminitega. Mikk Madisson ja Rainar Aasrand kirjutavad sellest, kuidas SKATKA paljastab e-utoopiate räpased tagatoad. Lisaks kaks visuaalesseed Norman Orrolt ja Kristina Õllekilt & Kert Viiartilt nende Instagrami näituse „@exhibit_onscroll” põhjal.

 

Samuti leidub numbris artikleid Eesti arhitektuurist ja disainist.

 

“Estonian Art“ on ingliskeelne ajakiri, mida annab välja Eesti Instituut 1997. aastast. Aastal 2017 tähistab Estonian Art oma 20. sünnipäeva.

Ajakirja levitatakse kunstiasutuste kaudu rohkem kui 20 välisriigis ja Eestis.

 

Lisainfo: Stacey Koosel,
toimetaja

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo