Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

longus

Edward von Lõnguse digi-tänavakunst.

 

Hiljuti tutvustati NO99 teatris Eesti Vabariik 100 ja Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise välisprogrammi üritusi, mis toimuvad 2017. ja 2018. aastal. Ühine joon väga eriilmelistel üritustel on Eesti tutvustamine läbi meie oma talentide.

 

Eesti inimeste andekus tuleb hästi esile näiteks Edward von Lõnguse digitänavakunstiga, Teatri- ja Muusikamuuseumi näitusega „ELUS! Eesti rahvapillide lugu“ ning teater NO99 lavastusega "NO40 Pööriöö uni".

 

Edward von Lõnguse digitänavakunsti projekti “(R)estart Reality” koordinaator Kadri Uus ütles, et Lõngusel on erakordne anne anda oma loominguga edasi midagi eht-eestlaslikku ja selle kõrval ka üldinimlikku, mis pakub avastamis- ja äratundmisrõõmu mitte ainult eestlastele, vaid ka teistele rahvustele.

 

„Tähistame Eesti 100. sünnipäeva erinevates Euroopa pealinnades koos Edward von Lõnguse natuke salapäraste ja erinevate vimkadega varustatud tegelastega, kes on ligikaudu Eesti vabariigi eakaaslased,“ lisas Uus. Digikunsti projekt saab alguse juulis Brüsselis.

 

Brüsseli Muusikainstrumentide Muuseumis leiab aset Eesti rahvapillide näitus, mille projektijuhi Risto Lehiste sõnul viib nende näitus muuseumi külastajad metsa, kust kõik alguse on saanud. „Kõik  tutvustatavad pillid on rohkem või vähem Euroopas teada, kuid meie pillid on rohkem "elus" kui mujal,“ jäi Lehiste salapäraseks. Näitus saab alguse 19. oktoobril ning kestab kuni 15. aprillini 2018.

 

Teater NO99 mängib oma lavastust "NO40 Pööriöö uni" Berliini Kontserdimajas. Kahesaja aasta eest Preisi Riigiteatrina avatud Berliini kontserdimaja on linna üks suurejoonelisemaid esituspaiku. Teater NO99 näitlejad astuvad Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastuses publiku ette koos tütarlastekooriga Ellerhein ja Olari Eltsi dirigeeritud orkestriga. Etendused toimuvad 7.-9. oktoobrini.

 

Eesti Vabariik 100 ja Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise rahvusvahelise programmi juhil Jorma Sarvel on hea meel, et Riigikantselei, erinevate ministeeriumite ja EASi vaheline koostöö kava kokkupanemisel on sujunud niivõrd hästi. „Usun, et see on meie ühine võimalus ja vastutus loomaks Eestist inspireeriv pilt, kus me ei peagi tegema muud, kui jääma iseendaks ja julgema oma talendist ning võimekusest rääkida,“ lisas Sarv.

 

EV100 ja Eesti EL Nõukogu eesistumise tähistamiseks korraldatakse rohkem kui 30 riigis üle maailma enam kui 150 Eesti kultuuri, teadust, infoühiskonda ja ettevõtlust tutvustavat üritust. Sündmused valiti kahe taotlusvooru käigus välja ligi 400 ettepaneku hulgast.

 

Eesti EL Nõukogu eesistumine algab 1. juulil ning kestab 2017. aasta lõpuni. Eesti riigi 100. sünnipäeva tähistamine algas käesoleva aasta 16. aprillil ja kestab kuni 2020. aasta veebruarini.

 

trad

Eesti tuntuim etnogrupp Trad.Attack tähistab Eesti juubelit ulatusliku kontserttuuuriga “All Around Europe”, esinedes igas Euroopa Liidu liikmesriigis.

 

EV100 ja Eesti EL Nõukogu eesistumise välisprogrammi kava on leitav leheküljelt events.estonia.ee ning täieneb pidevalt.

 

events.estonia.ee | www.ev100.ee/en

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo