Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

MU 1B

Näituse avamine löödi lahti ja lõpetati "lõõtsakuninga" Richard Ott Leithami (keskel) ja sõprade lõbusate helide saatel. Tallinlane Ott käis Metsaülikoolis läinud suvel ning tema isa on Montrealis sündinud ja sirgunud Vello Leitham. (Ka Oti tolle õhtu pill on Quebecist pärit). Viiulil on Karl Kobin ja kitarril Kert Krüsban. Lõõtsakuningaks kroonitakse 3 korda Teppo lõõtsa võistumängimise võitnud isik. Ott võitis ka tol õhtul loosi läinud MÜ unenäopadja. Foto: näituse kujundaja ja kuraator Elle Palumäe (Thunder Bay-Tallinn).

 

Näitus "Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor" on jõudnud Eesti pealinna. 

 

Peale kahte kuud Tartu Laulupeomuuseumis rändas 18 kangal Metsaülikooli tutvustav näitus Eesti Rahvusraamatukokku, kus üheks selle auväärt kaasnäituseks on "100 aastat (Eesti) kirjandust", mis lausa MÜ näitusesaali ukseni sobivalt kulgeb. Vahetult enne oli samas saalis 2017. aastal 25 kaunima raamatu ja menukite (kõige enam müüdud raamatute) näitus.

 

MU 2

Sõna võttis 2002. ja 2011. aastal Kotkajärve Metsaülikoolis käinud loodusmees Fred Jüssi. Ta on ka New Yorgi Eesti Kultuuripäevadel esinenud. Foto: Teet Malsroos

 

Näituse avamine toimus 8. märtsil ning kohale tuli 42 MÜ vilistlast, kunagist lektorit ja sõpra. Avamisel võtsid sõna MÜ-lased Anne-Ly Reimaa Kultuuriministeeriumist, Riina Kindlam, Rootsi MÜ võsu "Metroo" üks käivitajatest ja vedajatest Jaak Maandi (Metroo seminare oli kokku üle kümne), Tiina Kirss, Fred Jüssi ja Eesti Rahvusringhäälingu kultuuriuudiste toimetaja Reet Weidebaum.

 

MU 3

MÜ näituse avamisel oli Rahvusraamatukogusse ilmunud kaskede vahel omajagu endisi USA eestlasi. Vasakult Hillar Lauri (Toronto-Tallinn), Svea (Paabo) Einola (Washington-Toronto) ja Anu Grabbi (Tallinn-Washington-Tallinn). Kohal oli ka Vaba Eesti Sõna peatoimetaja Kärt Ulman ja Liina Sarapik Baltimorest. Foto: näituse kujundaja ja kuraator Elle Palumäe (Thunder Bay-Tallinn).

 

MÜ näitust saab Rahvusraamatukogus näha 28. märtsini. Järgmine peatus: Paide Vallitorn 6. aprillil ja Eesti Rahva Muuseumi fuajees Tartus juuni lõpust. 

 

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo