Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

RandaluMonderOunaskari photoGildasBocle

Vasakult: Kristjan Randalu, Ben Monder, Markku Ounaskari. Foto: Gildas Boclé

 

Kristjan Randalu trio andis 26. aprilli õhtul vahepeatusena Baseli ja Stuttgardi vahel kontserdi Karlsruhes, et ka endisele kodupublikule äsjailmunud CD tutvustada. Plaadi produtseeris ECM Records ja salvestus toimus eelmise aasta juulis Lõuna-Prantsusmaal.

 

Jazzi ja klassikalise muusika austajatele on tähtedekombinatsioon ECM samasuguse tähendusega kui filmisõpradele sõna “Oscar”. On see ju ülim tunnustus ühele muusikule kui kuulus plaadifirma ECM lepingu nende juures pakub. Nüüdsest mängib Kristjan Randalu “samas liigas” kui Keith Jarrett, Jan Garbarek või Arvo Pärt.

 

Juba aastaid tagasi kirjutas Saksamaa staartrompetist Till Brönner Kristjani Solo Piano-CD “Confidance“ bukletis : „Kristjan Randalu ei ole jazzmuusik. Ei, ta on palju enamat. Ta esindab intelligentsete muusikaisiksuste põlvkonda …“.

 

Kristjan Randalu on oma generatsiooni üks imetlusväärsematest pianistidest, olles samas ka solist, tunnustatud ansambliliige, aranžeeria ning helilooja. Viimasest annab tunnistust USA ajakirja „JazzTimes“ artikkel, nimetades Kristjani kompositsioone kui „kirjeldamatu, hämmastav, eksootiline maastik“.

 

Kristjan Randalu trio koosseisu kuuluvad veel kitarrist Ben Monder (USA) ja löökpillimängija Markku Ounaskari (Soome). Kolme muusikut seovad eelnevad projektid ja „hingesugulus“ ehk Kristjani sõnadega: „Heli esteetika on see, mida me ühtemoodi tajume. Tekkinud muusika on väga kontrastiderohke, samas kui minu poolt kirjutatud lugu väga nõudlik ja täpne oli. Kuid minu triopartnerid on mõlemad harjunud tegema koostööd, jättes palju ruumi improvisatsioonidele. Nende oskus täiesti erinevaid kontekste muusikaliselt toetada ilma et nende endi kui muusiku isiklik käekiri kaduma läheks, teeb selle trio nii tugevaks ja loominguliselt inspireerivaks.“

 

Kontserdil sai kuulda plaadi nimilugu „Absence“, samuti palasid „Forecast“, „Sisu“ jt. kui ka kompositsioone, mis Kristjani sõnul CD-le kahjuks ei pääsenud. 

 

CD Cover

 

Saalitäis publikut Tollhausis sai nautida kolme maailma tipptasemel muusiku esinemist. Saali täitis muusika, poeetiline, aga ka müstiline, mida hing koheselt mõistab, aga mõistus veidi aega vajab, et kuuldut lahtimõtestada. 

 

Meeli Bagger

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo