Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Screen Shot 2018 10 25 at 12.27.28 AM

Mart Sanderi sel kevadel Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalil HÕFF esilinastunud lühifilm "Tegelikult" lõpetas Los Angeleses toimunud filmifestivali Global Shorts tiitliga "Award of Excellence".

 

"Eks iga tegija loodab alati peavõitu ja kõik vähem on pettumus! Loomingulistel inimestel kaob reaalsustaju sageli ära: kui sa oled mingi projekti nimel pikka aega elanud, on väga valus, kui teised seda justnagu ei mõista või ei hinda," räägib Sander sellest, mida tunnustuse saamine temale tähendab.

 

Filmis, kus peaosi mängivad Eesti näitlejanna Jekaterina Novosjolova ja Toomas Kolk, kohtuvad kolm inimest tormisel ööl inimtühjas hotellis ning avastavad, et nende saatused on omavahel tihedalt seotud.

 

Film on käesoleval ja järgmisel aastal valitud kuue rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammi, millest tähtsaimaks peab Sander kevadel 2019 toimuva Euroopa Kinoauhindade (European Cinematography Awards) poolfinaali pääsemist. 

 

Mart Sander ise ütleb, et filmifestivalidele pääsemine on sageli raskemgi töö kui filmi tegemine. „Kuna kvaliteetse filmi võib sisuliselt teha juba ka mobiiliga, tehakse filme, eriti lühifilme massilisemalt kui kunagi varem,“ ütleb ta. 

 

„Festivalidele laekub tuhandeid filme, millest reeglina valitakse võistlusprogrammi umbes üks – kaks protsenti.“

 

VES/Õhtuleht

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo