Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

The Guardian avaldas oktoobri alguses artikli uuringust, millest selgub, et Eesti on maailmas koduse raamaturiiuli poolest esikohal.

 

Keskmisel eestlasel on kodus 218 raamatut. Tabeli teisel kohal on norrakad 212 raamatuga ning keskmisel Tšehhi elanikul on kodus 204 raamatut, vahendasid ERR uudised.

 

Ameerika Ühendriikides on inimestel keskmiselt 114 raamatut. Kõige väiksema raamaturiiuliga on aga Türgi, keskmisel türklasel on kodus 27 raamatut, kuid suuremal osal sealsetest kodudest on riiulis vaid viis raamatut. 

 

Austraalia riikliku ülikooli uuringust selgub, et noored, kel on kodus rohkem raamatuid, on arenenumate IT-oskustega, parema õppimisvõimega ning muidugi loevad nad tulevikus rohkem ja neil on soojem suhe raamatutega. 

 

Kirjanik Rein Raud arvab, et Eestis on raamaturikkus alati loomulik olnud. “Mäletan, et ükskõik kelle juurde ka külla ei läinud, kuskil seina ääres oli raamaturiiul ja suundusidki kohe alguses 

sinna, et vaadata, et kes need inimesed tegelikult on, kelle juurde oled sattunud. Aga mulle tundub see ülimalt loomulik, et raamatute lähedal üles kasvanud noor inimene saabki paljudest asjadest paremini aru. See oskus, mis sealt tuleb, on seoste loomise oskus," ütles literaat Rein Raud.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo