Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

“Tahame pealkirja kaudu esile tõsta seda, et Tammsaare loomingus on veel küllalt palju aspekte, mida ei tunta,” selgitas Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino. “Preili Kurella on omamoodi tundmatu loomingu sümbol.”

 

Konverentsil saavad sõna kirjandusuurijad nii Eestist kui ka välismaalt. Ettekannetega esinevad näiteks “Tõe ja õiguse” soomendanud Juhani Salokannel ja “Tõde ja õigust” inglise keelde tõlkiv Christopher Moseley, kelle tõlkes on juba ilmunud ingliskeelne “Ma armastasin

sakslast”. 

 

“Rõõmustav on tõdeda, et 2018. aastal saab terve konverentsi pühendada ühele kirjanikule, kelle loomingut on uuritud juba aastakümneid, kuid kes inspireerib jätkuvalt uudseid ja ootamatuid lähenemisi,” sõnas Vaino. 

 

Põnevust pakuvad tema sõnul Paavo Matsini ettekanne okultistlikest motiividest Tammsaare loomingus, Urmas Lennuki Tammsaare ja Lutsu võrdlus ning Martin Küttimi vaatlus tammsaarelikule looduskäsitlusele tänapäevase ökoloogi pilgu läbi.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo