Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

44988347 195722161322506 6740793562952105984 n

Saare Vikati, Kungla ja Pillerkaare tantsijad harjutasid tulevaks tantsupeoks Märt Agu juhtimisel.

 

Saare Vikati, Kungla ja Pillerkaare tantsijad kohtusid ühel oktoobri nädalavahetusel Lakewoodis, et valmistuda XX tantsupeoks eeloleval suvel Tallinnas. 

 

Laupäeva varahommikul kell üheksa alustas Märt Agu, eesti koreograaf ja tantsuõpetaja, harjutust. Alustati soojendusega, mis koosnes erineva tehnikaga liikumistest. Peale soojendust hakkas tõeline õppus. Harjutati ja õpiti samme segarühma tantsudele nagu "Kalamees", "Õhtu Labajalg" ja “Tuljak”, mis on tantsupeo kavas. 

 

Lõunapausil tegi Märt kohaliku rahvaga Q&A sellest, kuidas ta tantsuga pihta hakkas. Peale lõunat aitas Märt meil lihvida “Õhtu Labajala” tuure (mis on päris keerulised). Laupäeva treeningu lõpus harjutasime veel hüplevat polkat ja lõpetasime päeva Tuljakuga. Peale harjutusi kogunesid kõik tantsijad õhtusöögile. Õhtu lõppes toreda koosviibimisega, sauna, lõkke ja tantsimisega. 

 

Pühapäeva hommikul algas päev jälle kell 9 harjutustega. Tantsiti dance-aoke’t Märdi juhtimisel. Hommikul lihviti veel ka segarühma tantse ja siis jõudis järg naisterühma tantsude kätte. Esimene naistetants, mida me õppisime, oli “Targa rehealune”. Peale lõunasööki paljud juba lahkusid, aga teised jäid edasi rügama ja õppima “Oti rattaid”, mis on päris keeruline tants.

 

Märt oli väga kannatlik ja lahke meie juhendamisel. Kokku õppisime kahe päeva jooksul viite tantsu. Olime ülimalt tänulikud Märdile selle eest. Ka tahame tänada Kungla ja Pillerkaare tantsijaid meiega liitumise eest ja samuti Lakewoodi Eesti Maja (Helica DeShaw, Erik Must ja Ingrid Kangur) meile osutatud külalislahkuse eest.

 

Saare Vikat on palju edusamme teinud sellest ajast alates, kui meie uus rühm tööd alustas, aga meil on veel palju teha, et saada paremaks. Meie siht on ju Tantsupidu XX ja see nädalavahetus tõi meid eesmärgile üha lähemale. Nädalalõpp täis tantsu, õppimist ja toredate kaaslastega koos aja veetmist, need on kõik põhjused, mille eest tänulik olla.

 

Magnus Skonberg

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo