Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja dirigent Tõnu Kaljuste alustavad 9. novembril turneed Põhja-Ameerikas. Kümne päeva jooksul antakse nii ida- kui lääneranniku kontserdipaikades kokku viis kontserti, tähistades Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

 

Kaasa võetakse mitmekesine repertuaar – koguni kolm erinevat kava, kus eesti heliloojatele sekundeerivad nii Austraalia nüüdismuusika looja kui ka baroki- ja renessansiajastu meistrid. 11. novembril kõlab New Yorgi Troy Savings Bank Music Hallis Johann Sebastian Bachi ja Arvo Pärdi looming. Teisel New Yorgi kontserdil St. Ignatius Loyola kirikus, kus EFK esines ka eelmisel aastal, pakutakse publikule Arvo Pärdi täispikka programmi. 

 

Lääneranniku kontserdipaikades kõlab aga Arvo Pärdi, Carlo Gesualdo, Brett Deani ja Lepo Sumera muusika, mida esitatakse 14. novembril Stanfordi ülikooli Bing Concert Hallis, 16. novembril California Ülikooli UC Santa Barbara Campbell Hallis ja 17. novembril Los Angelese

UCLA Royce Hallis. 

 

Eesti Filharmoonia Kammerkooril on see juba 16. kontserdireis USA, sealjuures viimasel seitsmel aastal on üle Atlandi ookeani kontserte antud koguni igal hooajal nii a cappella kavadega, aga ka koos Tallinna Kammerorkestri, ERSO ja Los Angelese Filharmoonikutega, esinedes märkimisväärsetes kontserdisaalides, nagu Los Angelese Walt  Disney kontserdimaja, New Yorgi Carnegie Hall, Metropolitani Kunstimuuseum, Washingtoni Kennedy Keskus jne.

 

Seekordse reisi korraldab mõlema Eesti muusikakollektiivi agentuur USAs New World Classics, kellega tehakse edukalt koostööd juba alates 1995. aastast. Selle aja jooksul on eesti muusikutel välja kujunenud oma publik, kes tunneb suurt huvi Eesti muusika vastu, mida näitavad ka nüüd varakult väljamüüdud saalid.

 

Muusikud jõuavad Eestisse tagasi 19. novembril.

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester annavad tänavu ühised kontserdid veel Eesti Vabariik 100 auks Budapestis ja Varssavis ning jõulupühade eel kodupublikule Tartus ja Tallinnas. 

 

Edastas:

 

Epp Alatalu

Kommunikatsiooniettevõtte In Nomine konsultant

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo