Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Kirjanike Liit ning Eesti Kunstnike Liit on tähtajaks esitatud taotluste alusel välja valinud loomeinimesed, kes saavad järgneval kolmel aastal loomerahu kindlustamiseks kirjaniku- või kunstnikupalka. 

 

Eesti Kirjanike Liidu komisjon valis kandidaatide seast uuteks kirjanikupalga saajateks välja Adam Culleni, Contra, Kalju Kruusa, Leelo Tungla ja Kauksi Ülle.

 

Eesti Kunstnike Liidu komisjon otsustas määrata kunstnikupalga Jass Kaselaanele, Jüri Kasele, Marko Mäetammele, Kärt Ojaveele ja Laura Põllule. 

 

„On hea meel, et ka sel korral osutusid valituks kunstnikud, kes esindavad kunstimaastiku erinevaid väljundeid. Tulevaste palgasaajate hulgas on maalikunstnik, skulptor, loomingus eri meediume ja materjale kasutavad kunstnikud ning loometöös kaasaegseid tehnoloogilisi uuendusi kasutav kunstnik,” ütles Eesti Kunstnike Liidu asepresident Elin Kard.

 

„Rohkem kui poolesaja taotluse seast viit välja valida ei olnud lihtne töö. Tasub märkida, et enamik uutest kirjanikupalga saajatest on ühtaegu luuletajad ja tõlkijad. Adam Cullen, kes kirjutab luulet nii inglise kui ka eesti keeles, on pühendunud eesti kirjanduse vahendamisele inglise keelde, Contra tõlgib läti keelest ja Kalju Kruusa näiteks jaapani ja hiina keelest. Kauksi Ülle nimega seostub terve keeleliikumine s.o võru keele eriline osa meie kultuuris. Ning Leelo Tungal on kirjanik, kelle nimi ei vaja tutvustamist stiilis „luuletaja, proosakirjanik, laulusõnade autor”. Enamik eestlasi on tema loomingut ühes või teises vormis lugenud, kuulnud ja „Seltsimees lapse” puhul ka näinud,” kommenteeris Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev.

 

Avalduste esitamise tähtajaks laekus Eesti Kirjanike Liidule 55 ning Eesti Kunstnike Liidule 48 taotlust. Loomepalgale said kandideerida erialaselt aktiivsed loomingulises tippvormis kirjanikud, kunstnikud, kuraatorid või kirjandus- ja kunstiteadlased/kriitikud, kes soovivad järgneva kolme aasta jooksul pühenduda erialasele loometööle.

 

VES/Kunstnike Liidu ja Kirjanike Liidu pressiteade

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo