Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Screen Shot 2018 12 06 at 5.16.16 PM

Osaliselt sambla all olnud punased jooned ja käejälg on tekitanud Soomes suurt elevust, sest tegu on Saimaal Luonteri järve äärest leitud kiviaegsete joonistustega.

 

Uued kiviajast pärit joonistused on leitud Ida-Soomest, kirjutab Yle. Uued iidsed joonistused leiti u 25 km kauguselt Mikkeli lähistelt Luonteri järve kaldakaljult. Ka 1990ndatel leiti samast paigast iidseid joonistusi, kuid uued joonistused asusid viis meetrit madalamal.

 

«See tähendab, et uued joonistused on nooremad kui seni teadaolevad,» ütles Jyväskyla linnamuuseumi arheoloog Timo Sepänmaa. 

 

Uued joonistused asuvad enam kui üheksa meetri pikkusel alal ja need leiti mais. Osa joonistusi näivad olevat kellegi parema käe jälg, aga on ka punaseid paari sentimeetri laiuseid jutte. Need on viie- kuni 25- sentimeetri pikkused. 

 

Sepänmaa sõnul joonistega midagi ette ei võeta ja need jäävad tuleviku teadlaste jaoks. Joonistusi katvat sammalt eemaldatakse vaid Soome muinsuskaitseameti loal.

 

Pilte Tikaskaarteenvuori kaljujoonistest näeb veebist: https://bit.ly/2PklSE0

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo