Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

raamatud presidendile

Enn Hallik (paremal) ja Tiit Lääne on kokku kogunud umbes 120 möödunud sajandil meritsi maailma läinud eestlase lood - ilus kingitus Eestile, kirjutas president Kersti Kaljulaid oma Facebooki lehel.

 

Eesti ajakirjanikud Tiit Lääne ja Enn Hallik võtsid endale 2012. aastal missiooni talletada 1944. aasta sügisel Eestist lahkunud rahvuskaaslase põgenemise ja uuel kodumaal tugevate jalgade alla kasvatamise ehk nii õnne kui suure sitkuse lugusid, ja kinkida need 100 aastaseks saavale Eesti riigile. 

 

Autorid tulid väljakutsega toime, andes igal aastal välja ühe „Meritsi maailma“ sarja raamatu ning kogudes kuue aastaga kaante vahele 120 saatust. Neid on väga eripalgelisi: Pärnu Raeküla kalurist Jakob Kembist, kes lõpuks ehitas Vancouveris 23-korruselise esimese kõrghoone; veel 100-aastasena New Yorgis maailma kauneimat, eesti keelt õpetanud Juta Kurmanist; Välis-Eesti Ernesaksast Roman Toist kuni Rootsis Göteborgis elanud maailma vanima kümnevõistleja 

Jalmar Katkuni.

 

Hallik ja Lääne andsid kuuest raamatust koosneva komplekti 2018. ehk juubeliaasta viimasel päeval Eesti riigipeale Kersti Kaljulaidile. President oli kingitusest meeldivalt üllatunud, sealjuures faktist, et see raamatusari sündis mitte riigi, vaid kirjutajate ja nende heade sõprade toel, ja seega oli see siiras kingitus, mida Eesti ise endale ei ostnud. 

 

Missioon on lõppenud, Austraalias, Kanadas, USAs, Rootsis ja mujal elavad kunagi sõjamasina eest lahkunud teavad, et nende saatusest loeb ka Eesti riigipea. 

 

Aga küsime – on ikka missioon  ajalugu mäletada ja pidevalt meenutada lõppenud? Kindlasti  mitte. Kirjutasid ju „Meritsi maailma“ sarja tegijadki esimese raamatu sissejuhatuses, et „kuni on elus veel ükski traagiliste aegade mäletaja, ükski nende põlvepikkune järeltulija...“

 

Enn Hallik

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo