Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

43 kindlam

Kas fotol olev hoone on tuttav? See asub Tallinna kesklinnas Viru hotelli vastas ning selles paiknes kunagi Eesti esimene rulltrepp. Hoone ehitati üheks kindlaks otstarbeks, "mille keskus ei pea asuma suure kolossina Tallinna ühe kõige kallima krundi peal,” arvab selle endise nõukogu liige, küll aga jääb antud ettevõte koos paljude teistega edasi pinna rentnikuna.       Foto: Riina Kindlam

 

Kolmekorruseline hoone ei olnud muinsuskaitse all, kuid õnneks päris maha ei lammutatud; kohandati sisemust ja fassaadi. 26. oktoobril avab siin uksed kauplus, mis reklaamib ennast kui "sinu uus lemmikpood", "lõpuks kohal!" ning "oste seistmendast moetaevast".

Tegemist on noorte seas ülipopulaarse ülemaailmse rõivakaupluse H&M'iga. Rootsis elanud lugejad mäletavad selle eelkäijat "Hennes" aastast 1947, millest hiljem sai Hennes & Mauritz.
Esimese Eesti H&M'i kaupluse avamine septembri keskel Tallinna Rocca al Mare kaubanduskeskuses tõi kaasa tormijooksu ja hiiglaslikud järjekorrad. Siiamaani on noored moesõbrad pidanud külastama Helsingi, Stockholmi või Riia H&M'i. Kesklinna "kiirmoebrändi esinduskaupluse" avamine ei tekita kindlasti vähem elevust ja trügimist teatud vanusegrupis tüdrukute seas.
Uues kaubanduskeskuses avavad laupäeval uksed ka teine rahvusvaheline "noortele suunatud trendikas kauplus" New Yorker (asutatud 1971. a. Saksamaal, mitte USAs), toidukauplus Rimi (Rootsi omanik) ja hulk väiksemaid, sealhulgas ka eestimaiseid ettevõtteid, nende seas Reval Café ja Eesti Post. Viimane ongi algse küsimuse vastus. Tegemist on endise Tallinna peapostkontori ehk Postimajaga, mis valmis 1980. a. purjeregati ajaks nagu ka Pirita purjespordikeskus, teletorn, linnahall, lennujaam ja Olümpia hotell. Hoone arhitekt Raine Karp on projekteerinud ka linnahalli, rahvusraamatukogu, praeguse välisministeeriumi ja Sakala keskuse.
Hoone ja kaubanduskeskuse nimeks on ja jääb "Postimaja". Asi seegi.

 

Riina Kindlam,
Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo