Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

202104158

Andrus Veerpalu

 

Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) andis 14. aprillil teada, et kaks aastat tagasi Seefeldis toimunud põhja suusaalade MMil lahvatanud dopinguskandaalis vahele jäänud kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu mõisteti viimaks süüdi.


Rahvusvaheline Spordikohus (CAS) mõistis Veerpalu süüdi suures dopinguskeemis osalemises ning talle määrati kaheaastane võistluskeeld, mis aegub 2023. aasta 17. märtsil.

Täpsem oleks küll kirjutada mitmuses ehk „olümpiate“, sest praegu käib kvalifitseerumine nii tänavu Tokyos peetavale suveolümpiale kui 2022. aastal (loodetavasti ikka toimuvale) taliolümpiale.

 

Ja seda kõike jätkuva koroonapitsituse tingimustes.

 

Sõidud on komplitseeritud, treeninglaagrid ja võistlused peetakse pealtvaatajateta ning nakatumisvõimalusi vähendades nn mullides.

sildaru

Henry Sildaru.   Foto: erakogu

 

14-aastane freestyle-suusataja Henry Sildaru jõudis tagasi koju Krasnojarskis toimunud juunioride maailmameistrivõistlustelt, kus tema saagiks jäi kuldmedal rennisõidus, pronksmedal pargisõidus ning kuues koht Big Airi hüpetes.


„Ei osanud loota, et nii hästi võib minna. Pargisõidus oli tase päris kõva.

 

Alguses oli lihtsalt plaan finaali saada. Poodiumikoht oli väga tore,“ rääkis Sildaru juunioride MM-ist.

 

„Rennisõidu treeningutel nägime, et võib olla suurem võimalus, kuid ka seal oli konkurents päris võrdne.“


Sel kevadel loodab Henry Sildaru minna veel Soome laagrisse ning kaasa lüüa ka Soome meistrivõistlustel.

 

Augustis algab tema jaoks juba MK-sari ja jaht Pekingi olümpiapunktidele.


„MK-sarjas on tase kõvasti tugevam. Rennisõidus oleks juba vaja kahte või kolme kahekordset.

 

Ka sellisel juhul võib esikümnest või kahekümne parema seast välja jääda. Seega tööd on vaja teha,“ seadis Sildaru tulevikuks sihte.

Vaatamata Covid-19 viirusest tingitud sordiini all elamisele on Eesti sportlased üritanud ennast vormis hoida ja nautinud raskeid olusid trotsides ka võistlemist.

 

Nälg areenile saada on suur, sellest sünnib ka toredaid õnnestumisi.

 

Aga seis on väga raske, nende ridade kirjutamise aegu pandi Eesti riik ja kogu sport kuuks ajaks lukku.  


Viimastest suurvõistlustest pakkusid rõõmu Euroopa sisemeistrivõistlused kergejõustikus Poolas Torunis.

Londoni olümpiamängudel maadluses hõbemedali võitnud ja kahel korral maailmameistriks tulnud Heiki Nabi andis positiivse dopinguproovi.


Kreeka-rooma maadluse tiitlivõistlustelt seitse medalit võitnud 35-aastane Nabi andis positiivse dopinguproovi aasta alguses.

14094

20. jaanuaril avaldas Eesti Rahvusraamatukogu oma Facebooki lehel ülaltoodud vahva foto ja teate, et täpselt 100 aastat tagasi toimus Tartus Eesti esimene suusavõistlus! “Mõõtu võttis tervelt 10 osalejat, kelle seas olid ka naised. Nemad suusatasid loomulikult seelikutes ning paistsid seega oma elegantsiga silma nagu see daam fotol. Kuna lumerõõmude kestvust ette ennustada ei tea, soovitame suusaseelikud selga tõmmata ja suurt juubelit tähistama minna!” kirjutab raamatukogu pildiallkirjas. Rohkem infot leiab 1921. aasta Spordilehest  (leitav veebist https://dea.digar.ee).

Paljud spordivõistlused nii kogu maailmas kui ka Eestis on Covid-19 pandeemia süül kas pausile pandud või toimuvad nii-öelda nina vastu lina vaatava publikuta.

 

Mis teatavasti tõelisele spordisõbrale pole ikka päris see, mis telerist näha, veebist või järgmise päeva ajalehest lugeda.


Aga midagi ikka toimub ja üks vaatemängulisemaid on laskesuusatamine ehk biatlon, kus ka eestlased kaasa löövad. Kohati koguni rõõmustavalt.

noblessner

Teateujumisel osales nii printsesse kui päkapikke. Foto: Lilian Esing

 

11. detsembril algas Põhja-Tallinna Noblessneri sadamas 3-päevane Noblessner Iceswim Festival ehk Eesti lahtised meistrivõistlustused taliujumises.

 

Vabatahtlike ja esimesi kordi jäises vees konna ujuvate ekstreemspordifännide abil püstitati esimesel õhtul taliujumise maailmarekord teateujumises!

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo