Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Naiste tennise WTA edetabelis on nüüd kuus eestlannat, sellest nädalast lisandus sinna 19-aastane Helena Narmont.


Narmont mängis novembri lõpust alates viiel järjestikusel ITF-i turniiril Tuneesias ja sai seal kokku vajalikud punktid, et pääseda WTA edetabelisse.

Paljud spordivõistlused nii kogu maailmas kui ka Eestis on Covid-19 pandeemia süül kas pausile pandud või toimuvad nii-öelda nina vastu lina vaatava publikuta.

 

Mis teatavasti tõelisele spordisõbrale pole ikka päris see, mis telerist näha, veebist või järgmise päeva ajalehest lugeda.


Aga midagi ikka toimub ja üks vaatemängulisemaid on laskesuusatamine ehk biatlon, kus ka eestlased kaasa löövad. Kohati koguni rõõmustavalt.

noblessner

Teateujumisel osales nii printsesse kui päkapikke. Foto: Lilian Esing

 

11. detsembril algas Põhja-Tallinna Noblessneri sadamas 3-päevane Noblessner Iceswim Festival ehk Eesti lahtised meistrivõistlustused taliujumises.

 

Vabatahtlike ja esimesi kordi jäises vees konna ujuvate ekstreemspordifännide abil püstitati esimesel õhtul taliujumise maailmarekord teateujumises!

Võis vägagi karta, et ajal, mil Eesti suusatajate maailmasaavutused on vajunud skandaalide tolmu sisse ja kogu sporti murrab Covid-19 pandeemia, pole meil talispordihooaja algusest midagi head loota.

 

Ent võta näpust. Suuri tiitleid ja medaleid küll viimatisel nädalavahetusel ei toodud, aga kui ikka päris madalseisus oled olnud ja taevas pakse pilvi täis, tuleb ka väiksematest kordaminekutest rõõmu tunda.

seeonralli

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi uuel näitusel on igaühel võimalik end sõitjana tunda, mehaanikuametit proovida ning kaardilugejate maailmaga tutvust teha. Väljas on ka endiste ja nüüdsete, sealhulgas maailmameistrite Ott Tänaku ja Martin Järveoja varustust.
Foto: Silver Tõnisson / Eesti Spordi ja Olümpiamuuseum

 

Autoralli maailmameistrivõistlused, kus võimsaimas WRC klassis praegu veel istuvad ilmameistri troonil eestlased Ott Tänak ja Martin Järveoja, lähenevad viiruse nuditud hooajal oma üpris hapu maitsega finaalile.

 

Covid-19 sundis enam kui pooli rallisid tühistama, ülejäänuid lühendama ja vähese publiku ees sõitma.

Eesti lootustandvaim ameerika jalgpallur pärast Margus Hunti on hetkel 19-aastane Ott Eric Ottender, kirjutab Ragnar Kaasik ERR spordirubriigis.

 

Püüdja rolli täitev mängumees on võtnud esialgu sihiks Ameerika Ühendriikide kolledžijalgpalli murda.

 

"Hetkel on minu lühemaajalisem eesmärk saada järgmisse aastasse USA ülikooli mängima.

80301

Mikk Jurkatamm. Autor/allikas: ERR

 

Nädala alguses tuli läbi Eurohopes portaali Twitteri konto avalikuks info, et tänavu Eesti korvpallikoondises debüteerinud tagamees Mikk Jurkatamm siirdub USA üliõpilasliigasse Western Kentucky kolledžisse, kirjutab ERR spordiportaal.

 

20-aastane ja 195 cm pikkune pikalt Itaalias pallinud noormees kinnitas Korvpall24.ee portaalile info õigsust ning rääkis veidi ülemineku tagamaadest.

hobemark

Puhtast hõbedast postmark ilmus 28. augustil. Järgmisel päeval möödus sada aastat tõstja Alfred Neulandi võidust 1920. aasta Antwerpeni olümpiamängudel. Eelkõige meenetootena mõeldud postmargi nominaal on 13 eurot ning sobib ideaalselt nii filatelisti kui spordihuvilise kogusse. Postmarki trükitakse piiratud koguses 10 000 tk, millest 500 on pakendatud erilise kinkekarbi sisse (kinkekarbiga margi hind on 20 eurot). Postmargi autor on kunstnik Indrek Ilves. omniva.ee

 

Eesti spordisõbrad hoidsid hinge kinni siis, kui hakkas terendama uskumatuna tundunud võimalus, et Eesti saab korraldada autoralli maailmameistrivõistluste etapi.

 

Ja siis, kui see ralli tuligi ning käis, hoidsid spordisõbrad jälle hinge kinni – et mullused maailmameistrid Ott Tänak ja ta kaardilugeja Martin Järveoja võiduvormis oleksid ning nende Hyundai finišini kestaks.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo