Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

78567

Merle Liivand.   

Foto: Merle Liivandi Facebook

 

Eesti ujumiskoondisse kuuluv ja Floridas elav-harjutav ettevõtja ja ujumisentusiast Merle Liivand näeb pidevalt, kuidas ookean muutub populaarse Miami Beachi ääres üha suuremaks prügilaks. Aga ta ei vaata seda pealt, vaid on asunud tegutsema. Huvitaval kombel sattus ta looduse puhtuse eest võideldes Ameerika suurima spordiürituse korraldajate huviorbiiti, nii kirjutab Postimees.

Eesti peaaegu veerand sajandit üliedukad epeevehklejad (maailma- ja Euroopa individuaal- ning võistkonnameistrid) olid paaril viimasel aastal languses ning tänavu Tokyos peetav olümpia kippus unistuseks jääma.

 

Nüüd sai Eesti naiskond (Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Katrina Lehis, Kristina Kuusk) Havannas maailma karikavõistluste etapil teise koha (finaalis kaotati Itaaliale, eelnevalt alistati USA ja Ukraina) ning tõusis jooksvas olümpia-edetabelis kuuendaks.

"Õpetaja, ma sain alles videot vaadates aru, kuidas toimub kahe jalaga seinast äratõuge," vahendas ujumisõpetaja Maria Trei "Vikerhommikus" oma õpilase reageeringut e-ujumiskursuse õppevideole.


Möödunud aastal avatud Eesti Ujumisliidu e-ujumiskursus annab selgete ja lühikeste videotega samm-sammulise juhendi kõigile, kes soovivad ujuma õppida, ujumist õpetada või oma ujumisoskust arendada.

Tänavusele Tartu maratonile (63 ja 31 km) on end kirja pannud juba  ligikaudu 3000 suusasõpra.

 

Soe ja lumeta talv Eestis aga teeb murelikuks Tartu maratoni korraldajad, kelle sõnul võivad siiski ilmaolud ootamatult muutuda.

Eesti võrkpalli sajanda sünnipäeva tähistamine kulmineerus Tallinnas Saku Suurhallis riigi karikavõistluste finaalide ning piduliku galaõhtuga, kus kuulutati välja nii aasta parimad pallurid kui avalikkustati naiste ning meeste rahvuskoondise uued peatreenerid. Ümmargust tähtpäeva tähistas ka rahvusringhäälingus esilinastunud tunniajane ajaloosaade.

image5

Kuni 21-aastaste esikolmik, vasakult: 3. Kaitlyn Vesterstein (EST),  1. Keely Cashman (USA) ja 2. Zazie Huml (CZE).

Šotimaal Glasgows peetud Euroopa lühiraja ujumismeistrivõistlustel eestlased küll päris tähti taevast alla ei toonud, aga kiitmist väärt ikkagi on. Nimelt sõideti kontinendi esivõistlustele vaid neljakesi, aga tuldi tagasi terve rea esikümnekohtadega, mis pole väikese riigi kohta sel maailma ühel populaarsemal spordialal üldse kehv.

Loomulikult kõigile, ei ole küsimustki. Aga anname hooaja hakul väikese ülevaate, kes millisel lumisel või jäisel spordialal tublimad ja lootustandvamad on. Et kaasaelaja nad kergemini üles leiaks.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo