Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kümnevõistleja Janek Õiglane siirdub treenima Ameerika Ühendriikidesse, kus teda hakkab Georgias juhendama teisi eestlasi treeniv Petros Kyprianou.


Mineku põhjus on Eestis tugevate treeningupartnerite puudumine. "Otsisin võimalusi kedagi oma gruppi tuua Eestist ja välismaalt, aga ei õnnestunud, ja siis leidsin selle variandi.

 

Mingi aja sain koos Karl Erik Nazaroviga treenida, ent kui tema mitmevõistlusest loobus, olin jälle üksi.

 

Tunnen väga puudust, et saaksin ka trennis kellegagi koos pingutada, see viib edasi ja paneb endast rohkem andma," rääkis 2019. aasta Doha MM-il kuuenda koha saanud mitmevõistleja Postimehele.

 


26-aastasel Õiglasel oli veel kaks välismaale mineku varianti, et ühineda Saksamaa parimate mitmevõistlejatega.

 

Üks võimalus oli Dohas maailmameistriks kroonitud Niklas Kauli treeningugrupis, teine viinuks eestlase Tim Nowaki ja Manuel Eiteli gruppi, kuid sobivama kliima tõttu kaldus valik Ühendriikides kasuks.


Georgia ülikooli mitmevõistluse treener Petros Kyprianou on varasemalt eestlastest juhendanud Maicel Uibot ja Karl Robert Salurit, praegu kuuluvad tema hoolealuste alla Johannes Erm ja Karel Tilga.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo