Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

merle

 

Floridas elav Eesti ujuja Merle Liivand püstitas 17. aprillil järjekordse Guinnessi maailmarekordi! Eestlanna ujus 30 kilomeetrit merineitsina ehk monolestaga ning käsi kasutamata kõigest 9 tunni ja 19 minutiga.


Selle saavutuse eest  nimetas Miami Beach’i linnapea Dan Gelber 17. aprilli  – mis on ühtlasi Merle sünnipäev – Merle Liivandi päevaks.


Merle Liivand ehk Miami Beachi merineitsi on ookeani puhtusele tähelepanu tõmbamise nimel sooritanud aastate jooksul mitmeid väljakutseid.

 

2019. aastal püstitas ta Californias merineitsikostüümis ujudes 10 kilomeetrisel distantsil maailmarekordi ajaga kaks tundi, 54 minutit ja seitse sekundit.

 

Järgmisel aastal astus ta sammu edasi ning võttis ette 20 kilomeetrit. Miami rannas ujudes võttis tal distantsi läbimine kuus tundi, kaheksa minutit ja 27 sekundit.


Mis on merineitsi stiilis ujumine? Reeglite järgi ei tohi kasutada oma käsi ning kogu jõud tuleb kalasabakujulisest kostüümist ja monolestast. Merle sai sellega imeliselt hakkama ja püstitas maailmarekordi.

 

Ühtlasi väljastas Miami Beachi linnapea Dan Gelber avalduse, andes teada, et 17. aprill on edaspidi Merle Liivandi päev.

 

Merle rääkis ka sellest, kuidas on pikalt kestnud kriis mõjunud merele: "Ma tahan tähelepanu suunata asjaolule, et COVID-19 pandeemia ajal on merevees näomaske rohkem kui kunagi varem."

 

merleday

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo